top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Śląscy Baptyści Świętują

100-lecie Pierwszego Zboru Chrześcijan Baptystów w Katowicach - Miejsce Wspólnoty, Wiary i Duchowego Wzrostu


W ostatnią niedzielę mieliśmy przyjemność wirtualnie odwiedzić Pierwszy Zbór Chrześcijan Baptystów w Katowicach, który w tym roku świętuje swoje 100-lecie istnienia. Jest to wyjątkowy czas nie tylko dla członków tej wspólnoty, ale i dla wszystkich, którzy na różne sposoby są z nią związani.


Zbór w Katowicach to nie tylko miejsce kultu, ale przede wszystkim wspólnota ludzi, dla których główną motywacją jest relacja z Chrystusem. Dzięki tej relacji uczą się ufności i nabierają siły w duchowej walce. Jak mówią o sobie: "Jest to nasz drugi dom, w którym doświadczamy miłości, radości, ale także pokory i wspólnej odpowiedzialności."


Więcej niż tylko wiara


W tym zborze duchowość jest żywa i praktyczna. Członkowie są angażowani w budowanie wspólnoty i pomoc innym. Mówią, że "członkostwo to bycie częścią konkretnego, lokalnego zboru. Jako członkowie, poczuwamy się do odpowiedzialności za zbór i innych członków wokół nas". To pokazuje, że życie w zbór jest życiem we wspólnocie, zgodnie z nauczaniem Nowego Testamentu.


Wspólne doświadczenia i wzajemne wsparcie


W Pierwszym Zborze (CHB) w Katowicach doświadczysz radości, zwłaszcza w chwilach, gdy nowi członkowie przyjmują chrzest. Ale to też miejsce, gdzie "przechodzimy przez różne doświadczenia, i trzeba z pokorą przyjmować napomnienia". Wspólnota pozwala rozwijać się duchowo, wzmacniając nawzajem swoją wiarę.


Ochrona i sens


Uczestnictwo w życiu zboru daje poczucie bezpieczeństwa i sensu życia w świecie pełnym zamętu duchowego. "Jedność z innymi wierzącymi chroni mnie przed zejściem z właściwej drogi," mówi jeden z członków.


Uroczystości Jubileuszowe


Z okazji 100-lecia zboru, 16 września o godz. 18:00 odbędzie się uroczystość w Sali Koncertowej w Katowicach. Dzień później, 17 września, Baptyści zapraszają na specjalne nabożeństwo, które odbywa się cyklicznie o godz. 10:00 przy ul. Morawskiej 10.

 

bottom of page