top of page

Serwis informacyjny

Święty Piotr w Safira.FM

Od pierwszego września w Radio Safira codziennie o godzinie 22:30, będzie można posłuchać wyjątkowego listu – 1 List Piotra. Jest to tekst pełen głębokich refleksji i uniwersalnych prawd, które dotyczą każdego z nas

Kto jest autorem tego listu?

List został napisany przez Piotra, apostoła Jezusa Chrystusa. Skierowany jest on do chrześcijan rozproszonych po północnej Azji Mniejszej i zawiera liczne wzmianki o cierpieniach i prześladowaniach, co wskazuje na kontekst czasów prześladowań pod panowaniem Nerona.


Dlaczego 1 List Piotra jest tak ważny?

Piotr skupia się na wytrwałości w obliczu cierpienia i prześladowań, a jego list można by nazwać nowotestamentową Księgą Hioba. W tym kontekście Piotr nawołuje do wytrwałości, którą Bóg oczekuje od swojego ludu.


Główne przesłanie

Piotr, będący jednym z najbliższych towarzyszy Jezusa, wskazuje na Chrystusa jako najlepszy wzór świętości i wytrwałości. Apostoł zachęca do życia zgodnego z naukami Jezusa, nawet w trudnych okolicznościach.


Jakie znaczenie ma to dla nas?

W obliczu niezasłużonego lub nieprzewidzianego cierpienia, każdy z nas reaguje inaczej. Czasami odczuwamy frustrację, gniew, lub wątpliwości. 1 List Piotra uczy nas, że powinniśmy iść naprzód niezależnie od trudności, zdając sobie sprawę, że są one częścią życia. Jest to wezwanie do wytrwałego podążania drogą świętości i nadziei.


Co to jest Nowy Przekład Dynamiczny?

W takim właśnie przekładzie posłuchacie Listu Piotra. Koncepcja narodzin Dynamicznego Przekładu Nowego Testamentu powstała z pragnienia, aby zrozumiały przekład Pisma Świętego był dostępny nie tylko dla specjalistów, ale i dla zwykłych osób. Nie chodziło o tworzenie podstawy do akademickich badań, ale raczej dostarczenie tekstu, który będzie zrozumiały dla szerokiego kręgu odbiorców, zwłaszcza dla tych, którzy są mniej zaangażowani "kościelnie" lub nie utożsamiają się z organizacjami religijnymi. Nowy Przekład Dynamiczny oferuje też proste i praktyczne komentarze, aby ułatwić zrozumienie kontekstu biblijnego. Przekład nie konkuruje z wyznaniowymi przekładami Pisma Świętego, ale pozwala zrozumieć każdemu, głębsze zrozumienie chrześcijańskiego przekazu.


Zachęcamy wszystkich do słuchania tego głęboko inspirującego tekstu, który z pewnością zaoferuje nam wsparcie i pokrzepienie w codziennych wyzwaniach. To właśnie w najmroczniejszych momentach nasze wspólne światło świeci najjaśniej. Do usłyszenia w Radio Safira! 📻✨


Audycji możesz wysłuchać dzięki Wydawnictwu Vocatio oraz Wydawnictwu NPD.


Zapraszamy także, do słuchania wykładów biblijnych w aplikacji IFL Polska.

 

Foto: wix.comComments


bottom of page