top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

"Żyjecie w innej wersji PRL-u"

Kontrowersje

Filmowiec Andrzej Krakowski, znany polsko-amerykański scenarzysta, reżyser i producent filmowy o żydowskich korzeniach, wygłosił kontrowersyjny wykład w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego przemówienie, zatytułowane "Dlaczego Hollywood nie jest dzielnicą Warszawy?", poruszało aktualne problemy społeczne w Polsce, a także odnosiło się do filmu "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland.


Podczas wystąpienia Krakowski nie szczędził krytyki wobec polityków, oceniając ich działania jako "zakompleksione" i "prymitywne". Reżyser, który wyjechał do Stanów Zjednoczonych po "wydarzeniach Marca" 1968 roku i obecnie jest profesorem City College of New York, podkreślił podobieństwo dzisiejszej sytuacji w Polsce do tej z tamtych czasów. Jego kontrowersyjne słowa skłoniły część słuchaczy do opuszczenia auli.


W kontekście filmu "Zielona granica", Krakowski krytykował postawę rządowych mediów oraz polityków, w tym prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego, którzy ocenili film negatywnie. Podkreślił, że obecni politycy nie prowadzą konstruktywnej dyskusji i "ucinają wszelki dialog".


Jednym z najbardziej kontrowersyjnych fragmentów przemówienia były słowa: "Nie żyjecie w demokracji. Żyjecie w innej wersji PRL-u", które zdecydowanie podkreślają stanowisko Krakowskiego wobec obecnej sytuacji politycznej w kraju.

 

U źródła: wprost.pl

Foto: Lloyd Dirks/Unsplash

ความคิดเห็น


bottom of page