top of page

Serwis informacyjny

A co robi Jezus na Hawajach?

Po prostu działa w Harvest Kumulani!

Hawajski kościół Kaplica Kumulani, założony na początku lat 80-tych przez zawodowego surfera Ricky'ego Ryana, świętował niedawno ochrzczenie aż 2000 osób w ciągu ostatnich siedmiu lat. Od czasu afiliacji z Harvest Christian Fellowship pastora Grega Lauriego, zbór doświadcza znacznego wzrostu.


Położony na wyspie Maui Harvest at Kumulani Chapel został odwiedzony przez pastora Lauriego i jego żonę, Cathe, pod koniec zeszłego miesiąca, by uczcić siedem lat od momentu, gdy zgromadzenie dołączyło do sieci Harvest. Laurie przejął kościół na prośbę założyciela, Ryana, który przechodził na emeryturę.


Laurie w wywiadzie dla The Christian Post przyznał, że decyzja o przejęciu nie była łatwa ze względu na odległość między hawajską kaplicą a kampusem Harvest w Kalifornii. „- Przeszli od słuchania na żywo kaznodziei do przekazu wideo moich wystąpień i syna, Jonathana, z naszego kościoła w Kalifornii,” wyjaśnił.


Po miesiącach modlitwy i obserwacji działania kościoła w Kalifornii, kaplica Kumulani połączyła się z Harvest i została przemianowana na „Harvest Kumulani”. Od tej pory zgromadzenie podwoiło się do około tysiąca regularnych uczestników, a około 2000 osób zostało ochrzczonych w kaplicy w ciągu ostatnich kilku lat.


Chociaż większość niedziel zgromadzenie ogląda wirtualne przesłania od Lauriego, starszy pastor Harvest od czasu do czasu odwiedza kaplicę i prowadzi nabożeństwo na żywo.


Laurie wyraził uznanie dla „pięknej, rodzinnej atmosfery” zgromadzenia, które „żyje swoją wiarą i wpływa na wszystkich wokół”. Działa na rzecz społeczności, prowadzi przedszkole kościelne i organizuje wydarzenia ewangelizacyjne przez cały rok, w tym Święto Dziękczynienia, podczas którego ponad 1000 osób otrzymuje darmowy posiłek.


Unikatowym aspektem Harvest Kumulani jest duża liczba odwiedzających, którzy przybywają tam co tydzień. Lider Harvest szacuje, że około 30% obecnych na nabożeństwie to wczasowicze z Maui.


„- Jezus powiedział nam ‘Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię’, ale w bardzo realnym sensie cały świat przyjeżdża na Maui na wakacje,” podsumował Laurie. „- Wielu przyjeżdża na tę piękną wyspę, szukając ucieczki, ale wielu kończy w naszym kościele, przyjmując Chrystusa do swojego życia.”

 

U źródła: Michael Gryboski, The Christian Post

Comentarios


bottom of page