top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Adwentyści W Stylu Vege

"Green Food" jest wyjątkowa – to jedyna restauracja w Bogocie prowadzona przez kościół

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Kolumbii niedawno otworzył swoją odnowioną restaurację w stolicy kraju, Bogocie. Nazwana "Green Food", oferuje dania wegańskie, promując zdrowy styl życia w harmonii z duchową atmosferą. Chociaż restauracja została pierwotnie otwarta jako wegetariańska 26 lat temu, po długo zbieranych doświadczeniach przeszła metamorfozę, by oferować teraz dania bezglutenowe, bezlaktozowe i bezcukrowe.


Restaurację prowadzi małżeństwo Marta Zabala i Javier Villamarín. Jako doświadczeni kucharze weganie, dbają o różnorodność i wartości odżywcze oferowanych potraw. Zabala zaznacza, że mimo czteromiesięcznej przerwy związanej z remontem, udało się stworzyć różnorodne menu, które oferuje codziennie inne dania. W menu znajdują się dania a la carte, specjały dnia, a także szybkie potrawy takie jak pizze, hamburgery czy desery.


Celem tej inicjatywy jest nie tylko promowanie zdrowego sposobu odżywiania, ale także głębszy, duchowy przekaz. Przywódcy kościelni pragną, by restauracja stała się miejscem, w którym goście nie tylko będą uczyć się zdrowego stylu życia, ale także poznają głębsze aspekty miłości Boga. Pastor Fredy Martínez, prezes Konferencji Górnej Magdaleny, wyraża nadzieję, że w przyszłości przestrzeń zostanie rozbudowana o centrum promujące zdrowy styl życia.


"Green Food" jest wyjątkowa – to jedyna restauracja w Bogocie prowadzona przez kościół. Wizją liderów jest także posiadanie stałego kapelana w restauracji, który mógłby duchowo wspierać gości. Mając na uwadze misję kościoła, przywódcy wierzą, że w najbliższych latach miejsce to będzie pozytywnie wpływać na życie wielu ludzi.

 

U źródła: interamerica.org

Foto: Eugen Kucheruk/Unsplash


Comentários


bottom of page