top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Agapē - Miłość, Która Służy

Gdy patrzymy na krzyż, widzimy najwyższą formę miłości

W 13-tym rozdziale Ewangelii Jana, zwracamy uwagę na ważny moment w nauczaniu Jezusa. Jezus, ustanawiając nowy nakaz dla swoich uczniów, podkreśla znaczenie wzajemnej miłości. Ta nauka nie była jedynie filozoficzną koncepcją lub ogólnym wezwaniem do bycia dobrym. Była to instrukcja dla głębokiej i autentycznej miłości, która miała odzwierciedlać relację Jezusa z Jego uczniami.


„abyście się wzajemnie miłowali” (Ewangelia Jana 13,34)


Z tego wersetu jasno wynika, że Jezus pragnie, by Jego uczniowie praktykowali miłość wobec siebie nawzajem na takim samym poziomie, jak On ich miłował. Ta miłość nie jest jedynie oznaką dobroci czy empatii, ale jest świadectwem ich przynależności do Chrystusa. Pokazuje światu, że są Jego naśladowcami i że podzielają Jego wartości.


Jednym z głębokich przedstawień tej miłości jest audycja "Agapē - miłość, która służy". Agape, greckie słowo, opisuje rodzaj miłości, która jest niesamolubna, pełna poświęcenia i oddania. Apostoł Paweł, w swoich listach, opisuje ją jako miłość łagodną, cierpliwą, wybaczającą, nie pamiętającą krzywd i zawsze dążącą do dobra drugiej osoby.


Gdy patrzymy na krzyż, widzimy najwyższą formę tej miłości. Jezus, mimo iż był bez winy, pozwolił się poniżyć, był dręczony i ostatecznie zabity przez tych, których przyszedł zbawić. Jego poświęcenie stanowi ostateczny dowód na miłość Agape - bezinteresowną, bezwarunkową i hojną.


Autentyczna miłość, jaką Jezus nauczał i praktykował, jest bezwarunkowa w swoim istnieniu, nie kieruje się własnym zyskiem w motywacji i jest nieskończona w swojej hojności. To jest to, czego Jezus oczekuje od swoich uczniów i to jest to, do czego powinniśmy dążyć.


Dla tych, którzy pragną zagłębić się w ten temat, dostępny jest również KONSPEKT PDF w ramach Studium Biblijnego.


Na antenie Radia Safira, codziennie oprócz sobót, o godz. 9.00 i 17.00, dzięki Fundacji IFL Polska.


 

U źródła: IFL Polska

Comentarios


bottom of page