top of page

Serwis informacyjny

Błogosławionego Piątku!

Niech ten weekend będzie dla Was czasem pełnym radości, miłości i Bożego błogosławieństwa

Drodzy!


Zbliżamy się do końca kolejnego tygodnia, a słowa psalmu Dawidowego są jak promienie słońca rozpraszające ciemność. Takie są właśnie słowa Boga - są światłem w naszej ciemności, są pocieszeniem w naszych smutkach, są podparciem w naszej słabości.


„Będę Cię sławił, Panie, z całego mego serca, bo usłyszałeś słowa ust moich.” Zastanówmy się przez chwilę nad tym, jak wielka jest moc wdzięczności. Dawid dziękuje Panu, śpiewa Mu, chwali Go z całego serca. Dlaczego? Ponieważ doświadczył Bożej obecności w swoim życiu. Doświadczył, jak Bóg odpowiedział na jego modlitwę, jak pomnożył siłę jego duszy.


Podobnie jak Dawid, i my jesteśmy wezwani, aby dostrzegać Boże działanie w naszym życiu i być za nie wdzięcznymi. Kiedy przychodzi ciężki czas, kiedy czujemy się przygnębieni czy zagubieni, pamiętajmy o Bożej łasce i wierności. Pamiętajmy, że nawet w trudnych chwilach Bóg jest z nami, „Prawdziwie, Pan jest wzniosły i patrzy łaskawie na pokornego.


A ten weekend, który przed nami, niech będzie dla nas okazją do refleksji i wdzięczności. W czasie weekendu, kiedy spędzamy czas z rodziną, przyjaciółmi czy w samotności, niechaj nasze serca będą pełne dziękczynienia. Za każdy oddech, za każdy uśmiech, za każdy moment radości czy smutku. Bo to wszystko kształtuje nas i prowadzi do większego zrozumienia Bożego planu dla nas.


Zatem, Bracia i Siostry, życzę Wam pełnego błogosławieństwa weekendu. Niech te dni będą okazją do głębszego poznania Boga, do pogłębienia naszej relacji z Nim. Pamiętajmy też o słowach psalmu, „Panie, na wieki trwa Twoja łaska, nie porzucaj dzieła rąk Twoich!” Bóg nie porzuci nas, Jego miłość jest wieczna i niezmienna.


Niech ten weekend będzie dla Was czasem pełnym radości, miłości i Bożego błogosławieństwa.

 

ks. Witold Augustyn

Comments


bottom of page