top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

BlackBerry - Mroczna Komedia o Pierwszym Smartfonie

Trudno nam sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez smartfonów. Ale przed erą iPhone'a był BlackBerry. Film ukazuje jak trójka barwnych partnerów, Mike Lazaridis, Douglas Fregin i Jim Balsillie, zbudowała jedną z największych kanadyjskich firm technologicznych

Reżyser i aktor Matt Johnson prowadzi nas przez chaotyczne początki i gwałtowny upadek BlackBerry, pokazując jak wiele różnych talentów potrzeba, aby odnieść sukces. Jay Baruchel i Glen Howerton wcielają się w role z zaangażowaniem i autentyzmem, sprawiając, że film jest zarówno angażujący, jak i pouczający.


Co fascynujące, film pokazuje, jak szybko można zapomnieć o bliskiej przeszłości. BlackBerry kiedyś dominowało na rynku, a dziś jest niemal zapomniane. Film jest dla tych, którzy cenią sobie zarówno historię biznesu, jak i zadumę nad ludzką przewrotnością.


Wartość uczciwości


Na początku współpracy, Lazaridis i Balsillie zobowiązali się do absolutnej szczerości. Choć był to fundament ich sukcesu, to właśnie złamanie tego kodeksu doprowadziło do upadku firmy. Film podkreśla, że uczciwość to najlepsza polityka, a kłamstwo, nawet jeśli przynosi krótkotrwałe korzyści, ostatecznie prowadzi do upadku.


Podsumowując, film "BlackBerry" to zaskakująca i pouczająca opowieść o zmienności losu i ludzkich zachowań w świecie biznesu i technologii.

 

U źródła: Russ Matthews

Comments


bottom of page