top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Chrzest dla każdego

Niepełnosprawni wśród nas. Anabaptyści przedstawili innowacyjny program dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami intelektualnymi

Sieć Anabaptystów przedstawiła innowacyjny program skierowany do młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Projekt o nazwie „Wierzenie i Przynależność" otwiera nowe perspektywy integracji, stając się wyznacznikiem dla społeczności dążących do pełnego włączenia wszystkich swoich członków.


Program został ukształtowany w taki sposób, aby wspierać zgromadzenia kościelne w realizacji Rezolucji o Dostępności, która uzyskała aprobatę delegatów Kościoła Menonickiego USA w 2022 roku. Jest to odpowiedź na ważne zapotrzebowanie, odzwierciedlająca ducha czasów i aspiracje społeczne.


Centralnym punktem programu jest roczne przygotowanie uczestników, które umożliwia im podjęcia świadomej i przemyślanej decyzji o chrzcie i przynależności do kościoła. Nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza w sytuacjach, gdy przystąpienie do chrztu może wydawać się skomplikowane czy trudne do zrozumienia. Dlatego dla nauczycieli przygotowano specjalny podręcznik, będący kompasem wśród kolejnych etapów tego duchowego procesu.


Ważnym aspektem są również materiały kursu, które zyskały bogatą oprawę graficzną. Obrazy i zdjęcia nie tylko ubogacają treść, ale przede wszystkim ułatwiają zrozumienie przedstawianych zagadnień. Nie zabrakło także elementów praktycznych, które uczą przez doświadczenie, angażują uczestników i otwierają przed nimi nowe horyzonty rozwoju.


Ta wyjątkowa inicjatywa staje się kamieniem milowym w procesie pełnej integracji osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi w życiu kościoła. Może ona zainspirować inne wspólnoty religijne i posłużyć jako wzór do naśladowania. Program nauczania dostępny jest na stronie BrethrenPress.com, (niestety za blisko 19 USD) a jego wprowadzenie może stanowić prawdziwy przełom w podejściu do tematu niepełnosprawności w kontekście religijnym.

 

BrethrenPress.com.

bottom of page