top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Dawid - pasja i przeznaczenie

Nowy cykl audycji w Radio Safira od wtorku 23 maja - o godz. 9.00 i 17.00

Czy to nie piękne, jak Bóg wybiera to, co jest „niczym”, aby zmienić to w coś, co jest „czymś”? Taka właśnie jest historia życia Dawida. Charles R. Swindoll

Każdy potrzebuje wzoru do naśladowania – kogoś, kogo życie może być mapą i drogowskazem. Taki wzór pokazuje, gdzie czyhają pułapki i, co ważniejsze, prowadzi w kierunku życia całkowicie oddanego Bogu. Życie Dawida jest takim wzorem. W swojej książce Dawid: Pasja i przeznaczenie pastor Chuck Swindoll w następujący sposób opisuje tego niezwykłego człowieka: Poeta, muzyk, odważny wojownik i mąż stanu, Dawid wyróżnił się jako jeden z największych mężów Bożych w historii.


W walce był wzorem niezwyciężonej pewności siebie. W podejmowaniu decyzji odznaczał się mądrością i sprawiedliwością. W osamotnieniu pisał z przejrzystą wrażliwością i cichym zaufaniem. W przyjaźni był wierny do końca. Pozostawał wierny i godny zaufania zarówno jako skromny pasterz, jak i niepozorny muzyk na dworze króla Saula... Prawdziwie Boży człowiek!i Dawid był człowiekiem z krwi i kości. Potężny w walce, ale słaby w domu. Niepokonany w walce z sąsiadami Izraela, ale bezbronny wobec własnego gniewu i pożądania.


Młodzieńcze triumfy Dawida stopniowo przyćmiło zagubienie w gąszczu własnych grzechów. W chwilach załamania Dawid pokazał jednak, co najlepiej zrobić, gdy popełni się błąd. Łzy głębokiego żalu i pokornej skruchy kapią z kart jego pokutnych psalmów, świadcząc o postawie serca godnej naśladowania w najciemniejszych czasach.


Przykład życia Dawida jest niczym duchowy kompas, który wskazuje na Boga w chwilach wielkiej wiary oraz nawet większych niepowodzeń. Jego życie pokazuje, że każdy, bez względu na własne niedoskonałości, może stać się osobą według Bożego serca.


Na wspaniałą podróż po kartach Biblii zaprasza Fundacja IFL - Polska i Radio Safira. Codziennie (oprócz sobót) o godz. 9.00 i o godz. 17.00.


Tu możesz pobrać konspekt Studium Biblijnego: Dawid: Pasja i Przeznaczenie

Dawid D01 - Boże serce, Boży człowiek, Boże drogi - Studium[42]
.pdf
Download PDF • 832KB

 


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page