top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

DJ'ksiądz podbija rytmy i serca

Guilherme Peixoto jest księdzem portugalskiej diecezji Braga. Jako kapelan wojskowy był już wysyłany do Afganistanu i Kosowa

„Gloria” i „Alleluja” w rytmach muzyki elektronicznej spowodowały, że portugalski ksiądz wywołał sensację wśród 1,5 miliona uczestników Światowych Dni Młodzieży – i kilka dni po tym wielkim wydarzeniu nadal interesuje media.


Ksiądz DJ Guilherme Peixoto zrewolucjonizował Światowe Dni Młodzieży, napisała druga co do wielkości hiszpańska gazeta „El Mundo”. Sieci społecznościowe są pełne pozytywnych komentarzy na muzyki elektronicznej i techno stanowiącej niezwykłe preludium do papieskiej Mszy św. Na TikToku księdza śledzi obecnie 285 tys. użytkowników, na Instagramie 213 tys.


Przed niedzielną Mszą kończącą Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, około 1,5 miliona młodych ludzi spało pod gołym niebem. O wschodzie słońca po raz pierwszy zabrzmiało słynne „Alleluja” George’a Fredricha Haendla, przechodząc w remiks techno. Wielu pielgrzymów było zaskoczonych, gdy zostali obudzeni przez te mocne rytmy i zobaczyli 49-letniego mężczyznę w koloratce przy pulpicie didżeja.


Guilherme Peixoto jest księdzem portugalskiej diecezji Braga. Jako kapelan wojskowy był już wysyłany do Afganistanu i Kosowa. Podczas pandemii koronawirusa przekazywał swojej parafii muzykę elektroniczną w transmisjach internetowych. Jego muzyka techno opiera się na cytatach z tekstów papieża, modlitwach i innych treściach religijnych. Podczas spotkania w 2019 roku papież Franciszek pobłogosławił słuchawki ks. Peixoto, który w miesiącach letnich daje kilka koncertów w różnych portugalskich miastach.

 

U źródła: ts (KAI) / Lizbona, Katolicka Agencja Informacyjna

Comments


bottom of page