top of page

Serwis informacyjny

Dzieci w Sieci

Jak sztuczna inteligencja zmienia fronty i pola walki w ściganiu przestępców

Zgodnie z najnowszym raportem, sztuczna inteligencja ułatwia przestępcom wykorzystywanie dzieci, a jednocześnie utrudnia organom ścigania pociągnięcie ich do odpowiedzialności.


National Crime Agency (NCA) w Wielkiej Brytanii ostrzega, że w kraju znajduje się od 680 do 830 tysięcy dorosłych, którzy stanowią zagrożenie seksualne dla dzieci.


Graeme Biggar, dyrektor generalny NCA, niedawno powiedział, że liczba ta jest "mniej więcej 10 razy większa od liczby więźniów". Zwrócił uwagę, że ilustruje to stopień niebezpieczeństwa związanego z Internetem.


Dzięki Internetowi, drapieżnicy seksualni mogą łatwo udostępniać filmy i obrazy przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci. Teraz, z pomocą SI, NCA zaczęła wyłapywać hiperrealistyczne obrazy i filmy tego typu treści.


"Użycie SI do wykorzystywania seksualnego dzieci utrudni nam zidentyfikowanie prawdziwych dzieci, które potrzebują ochrony", powiedział Biggar. "I to ma znaczenie, ponieważ oceniamy, że oglądanie tych obrazów - czy to prawdziwych, czy wygenerowanych przez SI - zwiększa ryzyko, że przestępcy zaczną wykorzystywać seksualnie dzieci."


Nie ma także wątpliwości, że praca organów ścigania staje się trudniejsza, ponieważ główne firmy technologiczne rozwijają swoje usługi, w tym wprowadzają szyfrowanie end-to-end, w sposób, który utrudnia wykrycie i ściganie przestępstw.


Internet Watchdog Foundation, organizacja dbająca o bezpieczeństwo dzieci w internecie, wezwała do wprowadzenia silniejszych zabezpieczeń online w odpowiedzi na raport NCA.


Takie rozwiązania są już wdrażane. "Platforma SI, która rozwija się przez 14 lat, rozpoznaje obrazy w ułamku sekundy," powiedział Litwin Fox News Digital. Aplikacja ułatwia dochodzenie do źródeł przestępstw. "Platforma sama w czasie rzeczywistym będzie również odfiltrowywać każdy wyraźny obraz podczas przeglądania strony internetowej lub aplikacji w celu zablokowania wyświetlania pornografii w sieci."

 

Samantha Kamman The Christian Post

Comments


bottom of page