top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Ekumenicznie i online

Zaktualizowano: 26 sie 2023

Instytut Ekumeniczny w Strasburgu zaprasza na kurs online poświęcony ekumenizmowi


Instytut Ekumeniczny w Strasburgu zaprasza na specjalny kurs online poświęcony ekumenizmowi, który odbędzie się od 23 do 27 października 2023 roku. Kurs, prowadzony w języku angielskim, skierowany jest do młodego pokolenia i ma na celu tworzenie i wzmacnianie dialogu na temat ekumenicznej teologii i praktyki.


Program kursu koncentruje się na osiągnięciach ekumenizmu ostatnich sześćdziesięciu lat. Szczególną uwagę poświęci relacjom między wyznaniami takimi jak Luteranie, Katolicy, Menonici, Prawosławni, Anglikanie i Zielonoświątkowcy. Uczestnicy będą analizować relacje między kościołami w swoich krajach, omawiać istniejące wyzwania i tworzyć narzędzia wspierające zbliżenie między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi.


To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy dla duchownych, teologów, liderów wspólnot oraz wszystkich zainteresowanych dialogiem międzykościelnym.


Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Ekumenicznego w Strasburgu lub tutaj.


Koszt uczestnictwa w kursie to 100 EUR. Zgłoszenia przyjmowane są online do 15 sierpnia 2023 roku.

 

Comentarios


bottom of page