top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Estera: Kobieta Pełna Siły I Godności

Boża obecność nie przemawia tak wyraźnie jak Jego nieobecność. Jego głos, ważny, gdy go słyszymy, nie jest tak intrygujący jak Jego milczenie.

Audycja "Niewidzialna Boża Opatrzność" zyskała ogromne uznanie słuchaczy dzięki inspirującej serii "Estera: Kobieta pełna siły i godności". Program czerpie z głębin mądrości zawartej w biblijnej Księdze Estery, porusza serca i umysły. Audycję cenimy za sposób, w jaki ukazuje postać Estery jako przykład niezachwianej wiary i niezwykłej odwagi w obliczu przeciwności losu.


W serii tej, Pastor Zygmunt Karel z pasją opowiadają o Esterze, młodej kobiecie, która stanęła przed trudnym zadaniem obrony swojego ludu. Sposób, w jaki Estera wykazała się mądrością i taktem, stając się narzędziem w rękach Bożej Opatrzności, stanowi wzór do naśladowania. Cykl m. in. zwraca uwagę na to, że choć Bóg nie jest wymieniony w Księdze Estery wprost, Jego obecność i działanie są wyraźnie widoczne w kierowaniu losami narodu i indywidualnym przeznaczeniem.


"Estera: Kobieta pełna siły i godności" to nie tylko opowieść o historycznych wydarzeniach, ale przede wszystkim przypomnienie o sile charakteru, determinacji oraz wiary w to, że każdy człowiek może mieć wpływ na bieg historii. To także zachęta dla słuchaczy, by w codziennym życiu szukać przejawów "Niewidzialnej Bożej Opatrzności" i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.


Audycji możesz słuchać dzięki fundacji IFL Polska. Konspekt do studium znajdziesz tutaj.


Zapraszamy do śledzenia serii Estera: Kobieta pełna siły i godności.


 Comments


bottom of page