top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Filmoteka Radia Safira

Film "Johnny" to pięknie zrealizowany i wzruszający portret życia księdza Jana Kaczkowskiego,

"Johnny" to wzruszający film biograficzny opowiadający historię życia księdza Jana Kaczkowskiego, który w Polsce zyskał przydomek "Johnny". Reżyser Daniel Jaroszek zdołał uchwycić na ekranie emocje, jakie towarzyszą decyzjom i wyborom życiowym bohatera, a także wyzwaniom, z jakimi musiał się zmagać. Film w sposób subtelny i delikatny przedstawia trudne chwile, z jakimi spotkał się ksiądz Kaczkowski, zarówno w sferze prywatnej, jak i publicznej.

Należy zauważyć, że film nie jest dosłowną adaptacją książki o życiu księdza, lecz interpretacją twórców. Mimo to, reżyserowi i scenarzyście udało się oddać ducha historii oraz pokazać jej najważniejsze momenty w sposób przystępny dla widzów.

W filmie wyróżnia się również gra aktorska. Sebastian Fabijański, który wcielił się w rolę księdza Jana Kaczkowskiego, zrobił to w sposób niezwykle autentyczny i przekonujący. Pozostała obsada również zasługuje na pochwałę za naturalność i zgodność z rzeczywistością.

Podsumowując, film "Johnny" to pięknie zrealizowany i wzruszający portret życia księdza Jana Kaczkowskiego, który na stałe wpisał się w historię Polski. Polecam ten film zarówno osobom zainteresowanym biografiami, jak i tym, którzy chcą zobaczyć inspirującą historię życia człowieka, który miał odwagę zmieniać świat. Film jest dostępny na popularnych platformach streamingowych.


 

Źródła: baza filmowa Filmweb (https://www.filmweb.pl/film/Johnny-2022-921632) strona internetowa wytwórni filmowej TAKI Studio, która produkowała film (https://takistudio.com/filmy/johnny) strona internetowa kina, w którym odbyła się polska premiera filmu (https://kinoswiat.pl/film/johnny)


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page