top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Keith Green - piękno, które porusza

Od niedzieli w Radio Safira

Keith Green był amerykańskim muzykiem chrześcijańskim, który zyskał popularność w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Zanim nawrócił się na chrześcijaństwo, Green był muzykiem rockowym, grającym na pianinie i organach. Po jego nawróceniu, jego muzyka stała się bardziej skoncentrowana na religii i biblijnych przesłaniach.


Jego muzyka jest niesamowicie inspirująca i poruszająca. Green był bardzo zdolnym tekściarzem i muzykiem, co w połączeniu z jego namiętnością do chrześcijaństwa i pozytywnymi przesłaniami sprawiło, że jego piosenki stały się bardzo popularne wśród chrześcijańskiej społeczności.


Wiele utworów Keitha Greena skupia się na kwestiach wiary, miłości do Boga oraz potrzebie nawrócenia i zwrócenia uwagi na duchowe aspekty życia. Jego piosenki są niesamowicie poruszające i niezwykle głębokie, co sprawia, że słuchacz czuje się jakby z nim rozmawiał. Mimo że jego muzyka była skierowana głównie do chrześcijan, wiele osób innych wyznań także doceniało jego muzykę ze względu na jej pozytywne przesłanie i uniwersalne wartości.


Urodził się 21 października 1953 roku w Sheepshead Bay w Nowym Jorku. Jego rodzice byli żydowskimi emigrantami z Rosji i Polski. Jako dziecko Green uczył się grać na fortepianie i organach, a w wieku 6 lat zaczął występować publicznie.


W wieku 19 lat Green przeniósł się do Los Angeles, gdzie spotkał swoją przyszłą żonę, Melody. Początkowo Green był związany z muzyką rockową, grał w zespołach i próbował zrobić karierę. Jednak po jego nawróceniu na chrześcijaństwo w 1975 roku, Green zdecydował się skupić na tworzeniu muzyki religijnej.


W 1977 roku Green wydał swój pierwszy album, "For Him Who Has Ears to Hear". Album ten odniósł duży sukces, a utwory takie jak "You Put This Love In My Heart" i "Make My Life a Prayer to You" stały się wielkimi hitami wśród chrześcijańskiej społeczności.


Green kontynuował tworzenie muzyki religijnej i wydał kilka albumów, w tym "No Compromise" i "So You Wanna Go Back to Egypt". W 1978 roku Green wraz z żoną i dziećmi przeniósł się do Teksasu, gdzie założył Christ for the Nations Institute, szkołę biblijną i muzyczną.


Keith Green zginął tragicznie w wypadku lotniczym w 1982 roku w wieku zaledwie 28 lat wraz z dwójką swoich dzieci. Mimo krótkiej kariery, jego muzyka i przesłanie dalej przemawiają do ludzi na całym świecie.


Zapraszamy do słuchania jego głosu od najbliższej niedzieli w Radio Safira.


 

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page