top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Konferencja z okazji 50-lecia Konkordii Leuenberskiej

24 maja w Warszawie przy ulicy Broniewskiego 48, od godziny 10:30

24 maja w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Teologiczna z okazji 50-lecia Konkordii Leuenberskiej. Organizatorzy, to Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP, Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP oraz Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP wraz z Polską Radą Ekumeniczną.


Wydarzenie odbędzie się w Warszawie przy ulicy Broniewskiego 48, od godziny 10:30.


W pierwszej sesji uczestniczyć będą m. in. Rt. Rev. Dr. John Bradbury z Kościoła Zjednoczonego Reformowanego w Wielkiej Brytanii, Prof. Dr. Jerzy Sojka z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz Rev. Dr. Jorgen Thaarup z Kopenhagi. Poruszane tematy to m. in. rola Konkordii Leuenberskiej w polskich Kościołach ewangelickich oraz jej znaczenie dla Kościoła Metodystycznego.


O godzinie 14:00 rozpocznie się druga sesja, moderowaną przez Rt. Rev. Biskupa Andrzeja Malickiego. Wśród prelegentów będą Biskup Prof. Dr. Marcin Hintz z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, Dr. Krisztián Kovács z Reformowanej Uniwersytetu Teologicznego w Debreczynie oraz Rev. Marcin Brzóska z CPCE. Poruszane będą tematy związane m. in. z dialogiem teologicznym między Kościołem rzymskokatolickim a WKEE.


Komitet organizacyjny konferencji składa się m.in. z Rev. Marcina Brzóski, Biskupa Prof. Marcina Hintza, Dr. Ewy Jóźwiak, Rev. Wojciecha Ostrowskiego oraz Rev. Wiktoryi Matloch.


Wydarzenie to stanowi okazję do refleksji nad dziedzictwem i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą 50. rocznica Konkordii Leuenberskiej.

 

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page