top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Liam Neeson Czyta C.S. Lewisa w Wyzwaniu Modlitewnym na Adwent

Tegoroczne wydarzenie adwentowe w Hallow będzie obejmowało refleksje oparte na różnych dziełach Lewisa, w tym „Cztery miłości”, „Proste chrześcijaństwo”, „Wielki Rozwód”

Liam Neeson, aktor z ponad czterdziestoletnim stażem, dołącza do wyzwania modlitewnego na Adwent, czytając wybrane fragmenty dzieł C.S. Lewisa. Wyzwanie rozpocznie się 4 grudnia w aplikacji Hallow. Obok Neesona w wyzwaniu wezmą udział Jonathan Roumie z serialu „The Chosen” oraz siostra Miriam James Heidland, SOLT.


Neeson, który swoją karierę aktorską zbudował na takich filmach jak „Lista Schindlera”, „Zemsta Sithów”, „Batman: Początek”, „Nędznicy”, „Uprowadzona” czy trylogia „Opowieści z Narnii”, w której użyczył głosu Aslanowi, postaci będącej alegorią Chrystusa, opowiedział o swoich emocjach związanych z udziałem w projekcie. „To coś, czym naprawdę chcę podzielić się z ludźmi. Będę rozmyślał z dziełami C.S. Lewisa, który tak jak ja, pochodzi z Irlandii,” powiedział Neeson. „Wszystko to będzie po to, aby pomóc nam pogłębić naszą wiarę w ten świąteczny czas,” dodał Neeson.


Hallow to katolicka aplikacja wspierająca modlitwę i medytację. Tegoroczne wyzwanie adwentowe w Hallow będzie obejmowało refleksje oparte na różnych dziełach Lewisa, w tym „Cztery miłości”, „Proste chrześcijaństwo”, „Wielki Rozwód” i inne. Zadaniem wyzwania „Advent Pray 25” będzie skupienie się na trzech przyjściach Chrystusa: osobistym w serca każdego z nas, Jego Drugim Przyjściem na końcu czasów, oraz jako dziecka w Betlejem.


Jonathan Roumie, grający rolę Jezusa w serialu „The Chosen”, jest również partnerem Hallow. W zeszłym roku dołączył do twórcy „The Chosen”, Dallas Jenkinsa, oraz innych członków obsady, takich jak George Harrison Xanthis (Jan Ewangelista), Elizabeth Tabish (Maria Magdalena), Paras Patel (Mateusz), David Amito (Jan Chrzciciel) i Vanessa Benavente (Maryja, Matka Jezusa) w adwentowym wyzwaniu modlitewnym Hallow.


W wywiadzie promującym wyzwanie, Neeson opisał Hallow jako „wspaniałą aplikację do modlitwy i medytacji, która pomaga ludziom budować codzienne nawyki modlitwy i znajdować prawdziwy spokój w swoim życiu”.

 

U źródła: Jessica Lea/ChurchLeaders.com

Comments


bottom of page