top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Luteranie czekają na wrzesień

Trwają przygotowania do Trzynastego Zgromadzenia Światowej Federacji Luterańskiej w Krakowie

Trwają przygotowania do Trzynastego Zgromadzenia Światowej Federacji Luterańskiej (LWF), które odbędzie się w Krakowie w dniach 13-19 września 2023 r., pod hasłem "Jedno Ciało, Jeden Duch, Jedna Nadzieja". Międzynarodowy Komitet Planowania Nabożeństw (IWPC) przygotowuje tydzień wydarzeń liturgicznych, jakich Kraków dawno nie widział.


Każdy dzień zgromadzenia będzie skoncentrowany na konkretnej części tematu. Pierwsze dwa dni będą skupiać się na koncepcji 'jednego ciała', z nabożeństwem otwierającym uczestników na Ewangelię wcielenia. 16 września nabożeństwo będzie skupiać się na 'Jednym Duchu', a następnego dnia uczestnicy dołączą do lokalnych parafii w Polsce, Czechach i na Słowacji na niedzielne nabożeństwo. Dwa ostatnie dni zgromadzenia będą poświęcone 'Jednej Nadziei', podkreślając wspólnotę ludzkości, która może odnaleźć nadzieję w Jezusie.


Uczestnicy będą zaproszeni do wplecenia nici w drewniany krzyż, który stanie się centralnym elementem przestrzeni liturgicznej. Zespoły muzyczne i chóry przygotowują aż 83 utwory z każdego regionu LWF, a uczestnicy będą śpiewać w wielu językach. Luteranie zamierzają podkreślić jedność i nadzieję, które, mają nadzieję, pozostaną w Polsce i na świecie długo po zakończeniu wydarzeń.

 

Comments


bottom of page