top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Macierzyństwo to najdziksze doświadczenie

Podczas ciąży i wczesnego macierzyństwa kobiety przechodzą sejsmiczne zmiany psychologiczne i fizjologiczne a społeczeństwo nie zawsze bierze to pod uwagę. Koncepcja „matresence”, otwiera nową dyskusję na temat więzów współczesnego macierzyństwa, pomagając narodzić się nowej kulturze macierzyństwa


Kobiety doświadczają głębokich zmian podczas ciąży i wczesnego macierzyństwa. Większość społeczeństwa bagatelizuje taki proces. Nowe pojęcie "matrescence" inicjuje dyskusję na temat współczesnego macierzyństwa i ma na celu zmianę kultury w postrzeganiu macierzyństwa. Społeczeństwo oczekuje od matki postawy perfekcyjnego altruizmu, a nie dostrzega, czego potrzebuje: lepszej opieki zdrowotnej, infrastruktury społecznej i wsparcia.


Rośnie ruch na rzecz "matrescence", skupiając się na dobrostanie matek. W Wielkiej Brytanii obserwuje się pozytywne zmiany w polityce i służbie zdrowia, które mają na celu lepsze wsparcie matek. Jakość życia matki, przez długi czas była marginalizowana w zachodniej kulturze. Teraz może nauczyć nas czegoś ważnego o wzajemnej zależności.

 

Words by Lucy Jones


Comments


bottom of page