top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Majówka z Radiem Safira

Zaktualizowano: 4 maj

Konstytucja 3 Maja z 1791 roku, była pierwszą w Europie nowoczesną ustawą zasadniczą

Święto Trzeciego Maja to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce, obchodzone corocznie 3 maja. To rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po amerykańskiej, nowoczesną ustawą zasadniczą.


Konstytucja 3 Maja była wyrazem dążeń Polaków do reformy ustroju państwowego i modernizacji kraju. Ustawa ta przyniosła m.in. likwidację liberum veto, ograniczenie władzy magnatów, wprowadzenie wolności religijnej i wyznaniowej oraz równouprawnienie przed prawem.


Święto Trzeciego Maja ma wielkie znaczenie dla Polaków, którzy od wieków walczyli o wolność i niepodległość swojego kraju. Obchody tego święta skupiają się na pamięci o narodowych bohaterach, a także na patriotyzmie i kultywowaniu wartości demokratycznych.


Obchody Święta Trzeciego Maja obejmują różnorodne uroczystości, takie jak koncerty, wystawy, defilady, msze święte i apel pamięci, a także organizowane są różne wydarzenia dla dzieci i młodzieży. To ważne święto dla Polaków, które przypomina nam o naszej historii i tradycji oraz zjednoczeniu się w dążeniu do wolności i suwerenności naszego kraju.


 

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page