top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Marek i Ewangelia

Krótko o Marku - codziennie od 3 października w Radio Safira

Marek nie był jednym z pierwszych uczniów Jezusa. Nawrócił się później i został pomocnikiem Apostoła Piotra. Prawdopodobnie spisał swoją ewangelię na podstawie tego, czego dowiedział się od pierwszego apostoła.

Marek, z matką Marią, mieszkał w Jerozolimie, a jego dom był miejscem spotkań pierwszych chrześcijan. Opuścił Jerozolimę, by pomóc Barnabie i Pawłowi podczas ich pierwszej podróży misyjnej. Paweł mówił o nim „Marek, syn mój” co świadczy o tym, że łączyła ich serdeczna przyjaźń.

Historycy wskazują, że pismo powstało w Rzymie pomiędzy sześćdziesiątym czwartym a siedemdziesiątym rokiem naszej ery. To najstarsza i najkrótsza ewangelia. Najważniejszym opisanym wydarzeniem jest „Zadośćuczynienie”, które — jak podkreśla Marek — jest sednem misji Mesjasza.

Ewangelia Marka zawiera szczegóły — takie jak tłumaczenia cytatów z języka aramejskiego, wyrażenia łacińskie i wyjaśnienia zwyczajów żydowskich. Autor adresował ją do czytelników pochodzenia rzymskiego i nawróconych cudzoziemców. Zapraszamy do wysłuchania Ewangelii Marka. codziennie, od 3 października, od godz. 8.00 do 22.00, średnio co 60 minut. Dokładne godziny emisji znajdziecie w harmonogramie.

 

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page