top of page

Serwis informacyjny

Maszyna Czy Ty? Kto zdecyduje?

Jeśli zastanawiasz się, dokąd zmierza nasze technologicznie zaawansowane społeczeństwo, "Homo Novus: A Brief His-story of Tomorrow", autorstwa Amakiri Welekweto, to lektura, którą musisz poznać. Autor z niepokojem zauważa, że w dobie galopującej digitalizacji i sztucznej inteligencji, ryzykujemy oddanie maszynom nie tylko naszej prywatności, ale i duszy.

W tym dogłębnie przemyślanym dziele, autor opisuje nowe zjawiska i zagadnienia z teistycznego punktu widzenia. Nie tylko zwraca uwagę na potencjalne ryzyko wyginięcia naszego gatunku, ale także na narastające zagrożenie ze strony nowego typu ludzi, którzy mogą zdominować, bądź zastąpić obecnie istniejącą ludzkość.


W przeciwieństwie do Yuvala Harariego, autora "Homo Deus", autor kieruje naszą uwagę na genezę ludzkości, oferując wizję przyszłości zgodną z pierwotnym planem Stwórcy. To Homo Novus – nowa ludzkość, która staje się odbiciem boskiego zamysłu.


Ta książka jest nie tylko błyskotliwa, ale i głęboko przemyślana. Zmusza do zastanowienia się nad naszą rolą i miejscem w niepewnej przyszłości, w której Bóg i teologia są niemal zapomniane. Czy jesteśmy gotowi na Homo Novus?

 

Witold Augustyn

Foto: Stave Johnson, Unsplash

Comments


bottom of page