top of page

Serwis informacyjny

Mennonici Apelują O Chleb

Z raportów Programu Żywnościowego ONZ wynika, że aż 58 krajów pod koniec 2022 roku zmagało się z okrutnymi problemami dostępu do żywności.

Światowa Konferencja Menonitow w synergii z 13 innymi chrześcijańskimi organizacjami ręka w rękę z World Vision International, tworzy front walki z globalnym głodem. Trzeci, pełen pasji Weekend Modlitwy i Działania Przeciwko Głodowi rozkwitnie pomiędzy 14 a 16 października 2023, w zbiegu ze Światowym Dniem Żywności 16 października.


"Głód w XXI wieku to absurd, który powinniśmy stanowczo zwalczyć", mówi Tigist Tesfaye, sekretarz Komisji Diakonii MWC. "Pomimo postępu stoimy w obliczu kryzysu bez precedensu. Wojny, przemoc, rosnące koszty, ekstremalne anomalie pogodowe oraz nierówności w regeneracji po ekonomicznych ciosach pandemii, stawiają w niebezpieczeństwie aż 258 milionów istnień ludzkich. Z raportów Programu Żywnościowego ONZ wynika, że aż 58 krajów pod koniec 2022 roku zmagało się z okrutnymi problemami dostępu do żywności."


Tigist Tesfaye z pasją nawołuje kościoły anabaptystyczno-mennonickie do wcielania w życie 10 Przykazaniach Żywności. Nakłania do głębokiej wdzięczności za pokarm i ludzi, które je tworzą, do świadomego konsumowania, eliminowania marnotrawstwa, wsparcia lokalnych producentów oraz hojnego dzielenia się z tymi, którzy są odcięci od dostatecznego źródła pożywienia.


Aapeluje do kościołów, by od 16 października 2023 r. wspierali MWC Global Church Sharing Fund, który jest mocnym filarem wsparcia dla lokalnych kościołów w zaspokajaniu kluczowych potrzeb ich społeczności, w tym podstawowego bezpieczeństwa żywnościowego.


Menonici oferują bogate zasoby na niedzielne nabożeństwa: głębokie refleksje biblijne na temat żywności, inspirujące filmy, przejmujące zdjęcia oraz edukacyjne materiały dla dzieci w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim.

 

U źródła: mwc-cmm.org

Tł. WM

Foto: Patrick Fore/Unsplash

コメント


bottom of page