top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Muzyczne fascynacje - TAU

Zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 i godz. 21.10


Cześć, witajcie drodzy słuchacze Radia Safira! W niedzielę o godz. 14.00 i 21.10 chciałbym podzielić się z Wami niezwykłą historią i twórczością pewnego artysty. Mowa oczywiście o kieleckim rapperze Tau, wcześniej znany jako Medium.


Tau, czyli Piotr Kowalczyk, to niezwykle utalentowany raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się już na początku 2000 roku, ale prawdziwy debiut miał miejsce osiem lat później, kiedy wydał swoje pierwsze nielegalne wydawnictwo pod nazwą „Seans spirytystyczny". Kolejne nagrania rapera zdobyły uznanie i zainteresowanie Asfalt Records, które rok później wydało jego pierwszy oficjalny album, pod tytułem "Teoria równoległych wszechświatów".


To właśnie w tym okresie można zauważyć zmianę w twórczości Tau. Jego muzyka zaczęła odzwierciedlać wątki chrześcijańskie i odzwierciedlać jego duchową podróż. Wraz z producentem muzycznym Galusem założył duet o nazwie Egzegeza. Ich debiutancki album, "Księga słów", ukazał się w 2013 roku. Wkrótce potem Tau opuścił Asfalt Records i założył swoją własną wytwórnię, Bozon Records.


Nie możemy jednak zapominać o tym, skąd wzięły się nazwy, które używał Tau w przeszłości. Okazuje się, że wynikały one z jego fascynacji okultyzmem i spirytyzmem. W tamtym czasie eksperymentował z energią, medytacją i nawet wychodzeniem z ciała. Jednak te praktyki przyczyniły się do wielkiej blokady duchowej, która nie pozwalała mu zbliżyć się do Boga. Dopiero podczas tworzenia albumu "Graal" Tau odnalazł właściwą drogę i zaczął przechodzić przez wewnętrzną przemianę.


Z czasem Tau całkowicie porzucił swoje wcześniejsze nawyki, takie jak picie alkoholu, palenie papierosów czy używanie marihuany. Zmienił swoje życie na lepsze, odczuwając głęboką transformację duchową. Zrezygnował z nazwy Medium, z uwagi na jej związek z okultyzmem i przyjął pseudonim Tau.


Dzisiaj Tau jest ambasadorem Światowych Dni Młodzieży i poprzez swoją muzykę oraz świadectwo dotyka serc wielu ludzi. Jego teksty opierają się na wartości chrześcijańskich i Piśmie Świętym. Tau chce pomóc innym odnaleźć swoją drogę i ukazać, jak Bóg może zmienić życie każdego człowieka.


Jego najnowsze albumy, takie jak "Remedium" czy "Restaurator", są pełne głębokich tekstów, które poruszają tematy wiary, miłosierdzia, przebaczenia i nowego życia w Chrystusie. Jego piosenki stają się głosem dla tych, którzy poszukują sensu i szukają Boga w swoim życiu.


Co więcej, Tau nie tylko tworzy muzykę, ale także angażuje się osobiście w życie swoich fanów. Po koncertach zawsze znajduje czas, aby porozmawiać z nimi, wysłuchać ich historii i podzielić się swoim doświadczeniem duchowym. Jest blisko ludzi i chce dotrzeć do ich serc, aby mogli doświadczyć zbawienia.


Dlatego warto docenić nie tylko talent Tau jako artysty, ale także jego odwagę i determinację w poszukiwaniu prawdy i głoszeniu wartości chrześcijańskich poprzez swoją muzykę. Jego przemiana duchowa i poświęcenie świadczą o sile, jaką może mieć wiara w życiu człowieka.


Tak więc, drodzy słuchacze, gdy usłyszycie piosenki Tau w naszym radiu, pamiętajcie o jego inspirującej historii i wątku chrześcijańskim, które stanowią istotną część jego twórczości.


Niech jego muzyka dotknie Waszych serc i przypomni, że z pomocą Boga każdy z nas może przejść przez przemianę i odnaleźć prawdziwe szczęście. Muzyka Tau to nie tylko dźwięki, to przekaz nadziei i miłości dla wszystkich naszych słuchaczy.


Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia w następnej audycji.


Witold Augustyn

 

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page