top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Niecodziennik cz. 3

Biblia zachęca nas, byśmy wzorowali swoje życie na Jezusie, a On nie był egoistą


Naszym domyślnym ustawieniem jest egoizm. Nie wierzysz? Spróbuj spędzić dzień z małym dzieckiem. Maluchy chcą tego, czego chcą i chcą tego teraz. Małe dzieci będą walczyć, aby utrzymać władzę nad swoim cennym dobytkiem. Maluchy nie martwią się o harmonogramy, porządki dnia innych lub idealnie białe ściany. Jeśli małe dzieci nie zostaną przekierowane z miłością i nauczone, jak brać pod uwagę innych, to samolubne zaniedbanie będzie trwało nadal.


Jeśli jesteśmy naturalnie egocentrycznymi ludźmi, jak wytrenujemy nasze umysły, by nie popadały w samolubstwo? Biblia zachęca nas, byśmy wzorowali swoje życie na Jezusie… „Myślcie nie o tym jak się wybić kosztem innych lub zaspokoić własną próżność, ale raczej w pokorze uważajcie jedni drugich za ważniejszych od siebie. Niech każdy dba nie tylko o to, co jego, lecz i o to, co cudze. Jezus nie wykorzystywał Swojego autorytetu dla osobistej korzyści, na przykład władzy, przyjemności, kontroli lub wygody. On przybrał charakter sługi. Jezus spędzał czas na inwestowaniu w innych.Jezus skupił swoją uwagę na pomaganiu innym.


Jezus oddał swoje życie za innych.Jeśli zauważysz, że stajesz się zapatrzony w siebie, zadufany w sobie lub nawet trochę zarozumiały, rozważ poproszenie Boga o pomoc. Proś Go, aby pomógł ci widzieć ludzi tak, jak On.


Proś Go, aby pomógł ci wykorzystać zdobytą wiedzę do kochania Go i służenia innym.Proś Go, aby stworzył na twojej ścieżce okazje do prowadzenia innych do Niego. Słowo Boże, Duch Święty i relacje z innymi wierzącymi oczyszczają nasze serca. I z Bożą pomocą możemy zmienić naszą skłonność z życia samolubnego, na życie bezinteresowne.


Unikajcie niezdrowego współzawodnictwa i zabiegania o próżną chwałę. Zamiast tego traktujcie jedni drugich jako ważniejszych od siebie. Dbajcie o dobro braci i sióstr w wierze bardziej niż o swoje! Pielęgnujcie w sobie taki sposób myślenia, jakim był przesiąknięty Chrystus Jezus. Filipian 2:3 (NPD).

 

Comments


bottom of page