top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Nocne granie - złota dziewiątka saksofonistów Gospel Jazz

Od 18 października - 9 saksofonistów jazzowych gospel, którzy najbardziej zainspirowali Eldon'a „T” Jones'a.Kirk Whalum


Kirk Whalum jest pionierem saksofonu, ponieważ jest prawdopodobnie pierwszym saksofonistą, który naprawdę przeszedł do różnych gatunków, stał się bardzo popularny i nadal bardzo zachowuje brzmienie i styl gospel. Jest utalentowanym muzykiem jazzowym, biegle posługuje się tradycją jazzu. Jego brzmienie i przekaz poruszają mnie w taki sposób, że wiem, że jego muzyka jest naprawdę inspirowana przez Boga. Jest najbardziej znanym i cenionym saksofonistą gospel jazz, więc prawdopodobnie nie jesteś zaskoczony, widząc go na tej liście. Możesz sprawdzić jego serię albumów Gospel wg Jazzu.


Kevin Moore


Kevin i ja dorastaliśmy w kościołach COGIC w Portland i występowaliśmy razem konsekwentnie, mimo że kilka lat temu przeprowadził się do Bay Area. Podoba mi się, jak interpretuje melodię. Otworzył na naszym koncercie N Touch Reunion i kilka razy występowałem z nim w Yoshi's w Oakland. Możesz sprawdzić jego albumy The Prayer Closet i The Prayer Closet, Vol II . Oto Kevin grający w „Więcej niż cokolwiek”.


Donald Hayes


Na przełomie lat 80. i 90. słuchałem O'Landy Draper, dyrygentki chóru i nagrodzonej Grammy artystki gospel. Na nagraniach słyszałem saksofonistę i pytałem: „Kim jest ten waltornista?” I to był Donald Hayes i zauważyłem, że grał z dużą ilością ognia, świetnym dźwiękiem, ale za jego grą i bardzo pochlebnym odtwarzaczem było dużo ognia. To było zanim usłyszałem jakąkolwiek jego solową muzykę. Nagrał z Donnie McClurkina „Speak to my Heart”, którą również wykonuję. Pracował z największymi artystami na świecie ze sceny gospel, R&B i soul.


Harold Rayford


Ktoś dał mi nagranie Harolda Rayforda w latach 80-tych i tak się do niego dostałem. Miał bardzo umiejętne podejście do gatunku gospel, a mnie wciągnęła jego kreatywność. Harold jest również pastorem i zatytułował swój najnowszy projekt I Am The Instrument. Sprawdź „Alfa i Omega”.


Vernard Johnson


Vernard Johnson to prawdziwy pionier i legenda saksofonistów gospel. Nie tylko gra, ale także dzieli się swoim potężnym świadectwem i głosi słowo Boże. Kiedy byłem dzieckiem, przyjeżdżał do miasta na nasze zgromadzenia kościelne. Wciąż widzę go spacerującego po wyspach, trzymającego tę jedną notatkę i wskazującego palcem na niebo! Tutaj gra „Bóg uśmiechnął się do mnie”, którą też uwielbiam grać.


Angella Christie


Angella Christie jest artystką muzyki gospel jazz z długą karierą. Sprawdź jej aranżację „Walk with Me”, kolejnego utworu w naszym repertuarze.


Tony Smith


Tony Smith to znakomity saksofonista jazzowy gospel, który prowadzi również audycję radiową Gospel Jazzations na WFDU 89.1 w New Jersey/NYC Metro. Sprawdź, jak gra w „Wade in the Water”.


Angelo Luster


Angelo Luster to kolejny artysta z Oakland, który wydał singiel „Common Threads” w 2020 roku. Na jego stronie znajduje się kilka albumów, które warto sprawdzić.


Merlon Devine


Merlon Devine przechodzi również do innych stylów. Posłuchaj „Czy słyszysz to, co słyszę?” :)


 

Autor: saksofonista jazzowy gospel Eldon „T” Jones z Portland w stanie Oregon, http://eldontjones.com/


 


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page