top of page
  • RedAdmin

O czym marzy zespół Radia Safira z okazji zbliżającej się "Gwiazdki"?


Fot. Media Wix


- O powszechnej, zdrowej wierze, nadziei i miłości. Szczęśliwych rodzinach, ciepłych domach, uczciwych politykach. A wtedy... do pokoju na świecie jest już jeden krok.

- A jeśli chodzi o prezenty pod choinkę, takie w pudełkach i z kokardką?


Zanim to, najpierw opowiemy o naszym obecnym stanie posiadania:


Pracujemy na jednym komputerze MacBook Pro 13c, 1000GB, Intel i5. 16 GB 2Ghz. Przy laptopie mamy zainstalowane trzy monitory (zewnętrze) BenQ 28 cali, spięte zewnętrzną kartą graficzną Matrox w celu rozszerzenia pulpitu do czterech wyświetlaczy. Przy tym są dwie klawiatura v. Mac oraz tablet i telefon. Korzystamy z dwóch mikrofonów MOZOS mkit 800pr, sound card MOZOS mix, do tego reporterski H5 oraz Mozos i Zoom PodTrak P4. Nie wynajmujemy biura. Korzystamy nieodpłatnie z gościnności naszych sympatyków, jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Niestety nie ma tam warunków aby urządzić studio nagraniowe.


Radio Safira używa dwóch software w chmurze: MediaCP z hostingiem przy serwerze radiowym (do 1000 PLN licencja na jeden rok użytkowania z hostingami) oraz zapasowy o nazwie "SAM Brodcaster" z hostingiem i backupem (koszt zakupu licencji na jeden rok 300 USD). Koszt łączny roczny utrzymania software z emisją na żywo zamyka się dotychczas w kwocie ok. 2500 PLN/rok.


Ponadto;


- opłaty licencyjne, administracyjne: do OZZ – 600 PLN/mc,

- utrzymanie łącza internetowego; - 420 PLN/mc,

- produkcja programów własnych – do 1000 PLN/mc,

- zakup utworów słownych i muzycznych – do 1000 PLN/mc.,

- utrzymanie narzędzia do monitoringu sprawozdawczego dla OZZ - 50 USD/mc.


W naszej stacji pracują na zmianę trzy osoby. Każda wykonuje swoje zadania z pasją, stacjonarnie lub zdalnie w czasie wolnym od zawodowych, kościelnych lub szkolnych obowiązków. Nie pobierają wynagrodzenie za prace. To jest prawdziwy wolontariat.


Dotychczas finansujemy stację z własnych oszczędności i bieżących dochodów z pracy zawodowej. Czyli składamy się na nasze Radio. Tak było przez pierwsze miesiące do momentu, kiedy okazało się, że słucha nas już systematycznie do 30 000 ludzi na całym świecie. Cieszymy się, że treści ewangeliczne zdobywają serca słuchaczy, z drugiej strony – za chwile urośnie nam obowiązek wnoszenia wyższych opłat do OZZ , bo te liczone są od ilości słuchaczy itd. A my… z zasady nie sprzedajemy i nie będziemy sprzedawać reklam ani czasu antenowego dla różnych prokomercyjnych działań. Jesteśmy i będziemy organizacją non-profit. Pomimo tak licznej grupy słuchaczy, nie otrzymujemy darowizn, ale wierzymy, że modlicie się za nasze wspólne dzieło.Mapa słuchalności Radia Safira Polska wg. licznika emisji wrzesień 2022


Mapa słuchalności Radia Safira - Świat wg. licznika emisji październik 2022


Sukces naszej Misji obudził marzenia. Te pierwsze niematerialne już realizujemy. Teraz chcemy zamarzyć o tych materialnych, bo taki przyszedł na to czas a nawet konieczność. Niedawno uruchomiliśmy pasmo nocne w j. angielskim z uwagi na rosnącą rzeszę słuchaczy anglojęzycznych.


O czym marzymy dla naszego studia?


- o remoncie istniejącego poddasza lub garażu w celu uzyskania 80 m2 powierzchni dla studia nagrań i "newsromu",

- o zakupie profesjonalnego software do nadawania i emisji programów razem ze sprzętem (oferta AiiR+Playout ONE lub podobna do naszych oczekiwań) - koszt jednorazowy wdrożenia to 500 USD i miesięczny abonament 230 USD,

- przy wdrożeniu AiiR+PlayoutONE potrzebujemy dwóch komputerów stacjonarnych i jednego serwera z oprogramowaniem. Koszt zakupu kompletu to ok. 25 000 USD wraz z montażem i szkoleniem.


Potrzeb sprzętowych zrodziło się wiele i każda z nich to spore wyzwanie. Drodzy bardzo bogaci Mikołajowie! Wierzymy w Was i Waszą szczodrość! Drogie mniej zamożne Aniołki; nawet 10 zł. raz na jakiś czas z biegiem tygodni pozwoli zrealizować nam małe a może nawet większe marzenie… To wiemy na pewno, bo tak zaczynaliśmy w naszym Radio.


Nasz numer konta:


Fundacja Vita Brevis

00-034 Warszawa

ul. Warecka 11A p.5

Polska

Nr rachunku w mBank:

PL 13 1140 2004 0000 3102 8238 4831

Kod BIC/SWIFT

BREXPLPWMBK

Z dopiskiem: na cele statutowe dot. „Radio Safira”


Każdy Darczyńca otrzyma od nas w podziękowaniu ciekawe książki, o których pisujemy w naszym blogu (lub) (i) kawowy kubek z logo Radia Safira i z wkładem niesamowicie aromatycznej kawy ziarnistej świeżo palonej, która zapewne pomoże w słuchaniu naszych nocnych programów!


I ostatnie największe marzenie o spełnieniu: Niech Pan nasz błogosławi Wam w codzienności i od święta. Bądźcie szczęśliwi i dzielcie się radością ze wszystkimi wierzącymi i nie wierzącymi także! Wesołych, błogosławionych Świąt! Głośmy Ewangelię Jezusa wszędzie a każdy tak, jak najlepiej potrafi!


Kim jesteśmy?

Dołącz do nas...

 

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page