top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraWiktor

Plemienne Transfuzje z Redolent Music - AWEN

Niedziela ⏰ 21:00 na fali Radio.Safira.FM


W niedzielę o godzinie 21:00 zapraszamy Was na ciekawą podróż muzyczną w audycji "Plemienne Transfuzje" w Radio Safira. Tym razem naszym gościem będzie niezwykła AWEN, francuska DJ-ka i producentka, której imię niesie ze sobą głębokie znaczenie w mitologii celtyckiej. AWEN to symbol duchowości, kreatywności i równowagi.


Urodzona w Paryżu, z korzeniami w Mali i Senegalu, AWEN długo oscylowała między miłością do muzyki a karierą prawniczą w Hongkongu. Decyzja o powrocie do Francji i poświęcenie się sztuce po śmierci ojca w 2016 roku, okazała się przełomowa. Wzorując się na takich artystach jak Nina Simone, Bob Marley czy Marvin Gaye, AWEN zaczęła tworzyć swoją unikalną wersję afro-house, łącząc elektroniczne instrumentarium z ponadczasowymi melodiami i duchowym przesłaniem.


W 2019 roku artystka wydała swój pierwszy solowy album "Redemption", który otworzył drogę do serii EP-ek i singli, w tym we współpracy z gwiazdami afro-house takimi jak Floyd Lavine, Daniel Rateuke czy Enoo Napa. Jej utwór "Your Voice", napisany jako list do nienarodzonego jeszcze syna, stał się kultowym hitem, zyskując globalną popularność, szczególnie po remixie Adama Porta, który zdominował listy Beatport i podbił scenę Coachelli.


AWEN jest nie tylko utalentowaną producentką, ale również magnetyczną postacią sceniczną, z charakterystycznymi warkoczami i głębokim głosem urzeka publiczność na całym świecie. "Chcę, aby moje występy były niezwykłym doświadczeniem. Pragnę nadać Afro House światową sławę, na którą zasługuje," mówi AWEN.


Nie przegapcie spotkania z AWEN, w tym utworu "Afro Chooz (DJ CHUS Remix)" Sabo. Dołączcie do nas i odkryjcie wspaniały świat AWEN, gdzie muzyka staje się mostem łączącym różnorodne kultury i historie.


 

Comments


bottom of page