top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Poznaj życie Jezusa

TEN CZŁOWIEK: Diatessaron współczesny na antenie Safira.FM

Harmonizacja czterech ewangelii w jedną spójną opowieść o życiu i nauczaniu Jezusa Chrystusa to temat, który wciąż fascynuje i inspiruje wielu ludzi na całym świecie. Jednak próba połączenia czterech różnych perspektyw w jedno logiczne i chronologiczne przedstawienie to zadanie wymagające nie tylko umiejętności, ale i ogromnej wrażliwości.


Właśnie dlatego "TEN CZŁOWIEK: Diatessaron współczesny" to tak ważne i innowacyjne dzieło. Autor, łącząc fragmenty wszystkich ewangelii, stworzył nie tylko chronologiczny przewodnik po życiu Jezusa, ale również uczynił to w sposób, który przyciąga współczesnego czytelnika. Język, choć współczesny, nie traci na głębi i powadze. Każde zdanie jest starannie przemyślane, a struktura pomaga czytelnikowi zrozumieć kontekst każdego zdarzenia.


Podział na poszczególne etapy życia Jezusa to kolejny plus. Dzięki temu czytelnik może śledzić rozwój Mesjasza, od narodzin przez publiczne wystąpienia po mękę, śmierć i zmartwychwstanie.


Co więcej, jako audiobook, "TEN CZŁOWIEK" jest doskonałym towarzyszem dla tych, którzy w dzisiejszych zabieganych czasach mają niewiele czasu na czytanie. Jego słuchanie to nie tylko okazja do poznania historii Jezusa, ale również do głębokiej refleksji nad jego naukami.


Ostatecznie, "TEN CZŁOWIEK" to nie tylko diatessaron dla współczesnego czytelnika, ale przede wszystkim pasjonująca opowieść o najważniejszym człowieku w historii ludzkości. To przemyślana i wnikliwa próba ukazania, kim naprawdę był Jezus Chrystus i jakie przesłanie przyniósł światu. Bez wątpienia jest to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego zainteresowanego głębszym zrozumieniem Ewangelii.


Audycji możesz słuchać na naszej antenie codziennie od sierpnia do końca października. To 82 odcinki pasjonującej podróży z czterema Ewangeliami, które nadajemy codziennie.


Możesz zajrzeć także na stronę Wydawnictwa Vocatio a tam, znajdziesz tą pełrę także w postaci książki.

 

bottom of page