top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

Premiera: „Pełnia Życia” – „Korzenie”

We wrześniu specjalnie dla Was nowy cykl audycji codziennie o godz. 17.00 z powtórką dzień później o godz. 9.00.Jakie słowa przychodzą Ci na myśl, gdy słyszysz słowo teologia?

Nieciekawe… Niepraktyczne… Niekonkretne… NIEPOTRZEBNE? Jeśli tak, to… przygotuj się na niespodziankę! W tej pełnej soczystych prawd i smakowitych zastosowań serii wykładów, Chuck Swindoll porusza kluczowe dla wiary chrześcijańskiej prawdy teologiczne. Zdziera z nich patynę starości i rozprawia się z bełkotem niezrozumiałej terminologii, prezentując Słuchaczowi na wskroś praktyczną twarz teologii. W naszej podróży po fundamentalnych prawdach wiary nie zabraknie sporej dawki poczucia humoru i prostych wskazówek, jak przełożyć zasady Pisma Świętego na język codzienności. Jeśli chcesz żyć pełnią życia, odkryj, jak zapuścić korzenie wiary w Tego, którego jest jego źródłem! Czyta dla Was Zygmunt Karel.


Tytuły niektórych odcinków:

  • Dobrze jest wiedzieć Nie zapomnij o rozwadze Boża księga, Boży głos Dokładne czytanie Biblii Poznać Boga – nasze największe zadanie Kochać Boga – nasza najważniejsza odpowiedź Cicha noc: zbyt znana kolęda Gdy Bóg-człowiek był pośród nas Przemiana życia – tym zajmuje się Jezus Duch, który nie jest upiorem Od stworzenia do upadku

  • Ciemna strona człowieka Panie Kowalski, oto ten, który pana zastąpił Lekarstwo na nieuleczalną chorobę Jesteś pewien, że Jego przyjście jest pewne? W oczekiwaniu na Jego powrót Odwiedziny w zaświatach Wywiad z tym, z drugiej strony Budowanie tężyzny Ciała Chrystusowego Potrójne HURA! – dla Kościoła Zachęta w rodzinnym stylu Uwielbienie – Chwalmy Pana!

Charles R. Swindoll

Znany amerykański biblista, teolog i mówca, Charles (Chuck) Swindoll, jak mało kto potrafi zainteresować przesłaniem Pisma Świętego.


Umiejętnie dementuje nieporozumienia i mity, łączy rozległą wiedzę z lekkością przekazu i poczuciem humoru, rzuca światło na trudne kwestie, wydobywa z Biblii praktyczne wskazania, dotyczące dużych i małych problemów współczesnego człowieka. Ze swadą i precyzją porusza w swoich wykładach takie kwestie jak: finanse, rodzina, relacje z dziećmi, integralność w życiu zawodowym, stres, równowaga psychiczna, rozwój osobowości, walka z przeciętnością i złymi nawykami, skuteczne przywództwo, problemy zachodniej cywilizacji, duchowy wymiar życia, więź z Bogiem.

Wykłady Chucka Swindolla tłumaczone są na wiele języków i emitowane przez setki radiostacji na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych można je usłyszeć w ponad 1500 ogólnokrajowych i lokalnych stacjach radiowych. Nadawane są również w języku hiszpańskim i portugalskim (Ameryka Południowa), arabskim (Afryka Północna), niemieckim, rosyjskim, rumuńskim, chińskim oraz indonezyjskim, a od roku 2011 także po polsku.


Te wspaniałe wykłady emitujemy dla Was dzięki:


Fundacja IFL-Polska: rzetelnie o Biblii, praktycznie o życiowych wyzwaniach www.iflpolska.pl www.facebook.com/IFLPolska


 

119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page