top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

PSYCHE I KOŚCIOŁY

🎗️75 Lat Działalności na Rzecz Zdrowia Psychicznego: Osiągnięcia, Wyzwania i Przyszłość🎗️

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę działalności Światowej Rady Kościołów oraz Światowego Związku Zdrowia Psychicznego. Te dwa organy, razem z Światową Organizacją Zdrowia, współorganizują wydarzenie poświęcone przeszłości, teraźniejszości i przyszłości dla zdrowia psychicznego.


Misja Światowego Związku Zdrowia Psychicznego, ustalona na konferencji w Londynie w 1948 roku, głosi, że zdrowie wszystkich ludzi jest fundamentalne dla osiągnięcia pokoju i bezpieczeństwa i zależy od pełnej współpracy jednostek i państw.


W dążeniu do osiągnięcia jak najwyższego poziomu zdrowia psychicznego wśród wszystkich narodów, federacja promuje działania na rzecz zdrowia psychicznego i dobrostanu, koordynując wysiłki stowarzyszeń członkowskich, agencji rządowych oraz organizacji międzynarodowych.


Hybrydowe wydarzenie w Genewie - 17 listopada - będzie okazją do podsumowania dotychczasowych sukcesów (i porażek? - przyp. wł.) w promowaniu zdrowia psychicznego.


Eksperci i uczestnicy poszukiwać będą sposobów na rozwinięcie współpracy w celu wspierania w sytuacjach konfliktowych, zrozumienia społecznych determinantów zdrowia psychicznego, poprawy współpracy międzysystemowej, aby zdrowie psychiczne stało się globalnym priorytetem.


Webinarium odbędzie się zarówno online, jak i stacjonarnie, będzie wzbogacone o warsztaty w małych grupach w formule hybrydowej.


🌍 Dołącz i bądź częścią globalnego ruchu na rzecz zdrowia psychicznego i pokoju.


 

U źródła: WCC website

Comments


bottom of page