top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Radość i Zaufanie

W świecie, który mierzy nas przez pryzmat osiągnięć, najważniejszy jest sukces. Dla Boga wartość człowieka nie jest mierzona wagą łupów, ale "pojemnością" serca

W przeszłości usilnie starałem się kontrolować każdy aspekt mojego życia. W konsekwencji takiego podejścia, traciłem prawdziwą radość płynącą z doświadczeń i biegałem jak chomik w kołowrotku. Przez ponad czterdzieści lat odkrywałem nieocenioną wartość zawierzenia Bogu.


Księga Przysłów przynosi mądrą radę dla wszystkich z nas: „Zaufaj Panu z całego serca i nie polegaj na własnym rozumie; na wszystkich twoich drogach miej wzgląd na Niego, a On prostować będzie twoje ścieżki” (Księga Przysłów 3:5-6).


Oddanie się prowadzeniu Wyższej Mocy nie jest łatwe, ale doświadczenie ukazuje nam, że kiedy dajemy się prowadzić, Bóg zawsze kieruje nas w odpowiednie miejsca. Wspomnienie o Izraelitach u stóp Morza Czerwonego uczy nas, że nawet w najtrudniejszych chwilach, Bóg potrafi wskazać właściwą drogę. Codziennie modlę się o drogowskazy.


W świecie, który często mierzy nas przez pryzmat osiągnięć, najważniejszy jest sukces i zdobycz. Dla Boga wartość człowieka nie jest mierzona sukcesami i wagą upolowanych dóbr, ale "pojemnością" naszego serca.


Słowa Apostoła Pawła inspirują naszą podróż; „Wiemy zaś, że tym, którzy miłują Boga, wszystko przyczynia się ku dobremu” (Rzym. 8:28). Zachęcam do kroczenia ścieżkami i autostradami życia z pełnym zaufaniem, niezależnie od okoliczności.


Cieszmy się każdą chwilą i przekazujmy trudne chwile w ręce Boga. Precz ze zmartwieniami!🌟🙏🌼

 

U źródła; Eliezer Gonzalez

Comments


bottom of page