top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

RODZICIELSTWO WEDŁUG BIBLII

„Zerwij z grzechem przodków” Księga Rodzaju: 25,19-21.24-28


Zazwyczaj na lotnisku podróżujący przemierzają szerokie korytarze w drodze do odległych miejsc. Niemal wszyscy niosą ze sobą bagaż – plecak na barkach, torbę przewieszoną przez ramię lub ciągną za sobą walizkę na kółkach. Cóż za pokaz bagażu! Gdy podróżni docierają na miejsce, pierwszą rzeczą, jaką robią, jest rozpakowanie się. Każdy przedmiot musi znaleźć swoje miejsce.

Skarpetki, koszulki, płaszcze, sukienki zostają schludnie ułożone w szufladach i szafkach, a gdy walizka jest pusta, ona także trafia to szafy.


Wyobraź sobie, jak byłoby to dziwne, gdyby nikt nie rozpakowywał swoich toreb i każdy niósłby swój bagaż wszędzie, dokąd idzie! Jednak właśnie tak robimy. Wszyscy – nawet nasze dzieci – nosimy ze sobą bagaż. Oczywiście nie dosłownie. Nosimy bagaż emocjonalny i duchowy, który składa się z negatywnych cech przekazanych nam przez naszych przodków, przez naszych rodziców nam i przez nas naszym dzieciom.


W tym studium przyjrzymy się jak bagaż pełen grzechu przetoczył się przez pokolenia w rodzinie Abrahama. Zachęci nas przykład jednego z potomków, który z determinacją nie chciał pójść śladem swoich przodków. Rozpakował swój bagaż i żył w wolności od grzechu swojej rodziny. Kim jest ten odważny człowiek i jak przełamał ten wzorzec? Sprawdźmy w Radio Safira. Codziennie o godz. 9.00 i 17.00.

 

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page