top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Sekret długiego życia

Peggy Konzach z Eugene w stanie Oregon obchodziła niedawno setne urodziny, ale wiek nie jest dla niej przeszkodą. Wciąż jest aktywna i wykorzystuje swoje umiejętności, by dzielić się nimi z innymi

Peggy każdego ranka wskakuje do basenu, a mimo swojego wieku nadal prowadzi lekcje pływania. Jej związek z nauką pływania sięga aż 1968 roku, kiedy zaczęła uczyć w YMCA (Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej). Z tak wieloletnim stażem ma przyjemność uczyć kolejne pokolenia w tych samych rodzinach.


"To po prostu radość w moim życiu. Bawię się z nimi. Nie pracuję, bawię się", mówi z uśmiechem Konzach.


Choć jej przygoda z nauczaniem pływania zaczęła się przypadkiem, kiedy zgodziła się pomóc przyjaciółce w prowadzeniu zajęć, to do dziś uważa to za jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu.


Gdy nie uczy, Peggy pływa do 12 rundek dziennie, dbając o swoją kondycję.


Ale co stoi za jej imponującym zdrowiem i długowiecznością? Peggy twierdzi, że jej aktywny tryb życia i zbilansowana dieta odgrywają dużą rolę. Ale nie można zapomnieć o jej nieustannym pragnieniu pomagania innym.


Różne badania potwierdzają, że wolontariat i pomaganie innym mogą znacząco wpływać na zdrowie i samopoczucie. Jedno z badań przeprowadzone przez University College London wskazuje, że takie działania mogą złagodzić uczucie samotności i powstrzymać choroby, co jest kluczem do długiego życia.


Peggy Konzach jest świadectwem tego, że służenie innym i dzielenie się własnymi umiejętnościami może być nie tylko satysfakcjonujące, ale także korzystne dla zdrowia.

 

U źródła: Cerith Gardiner-Aleteia,

bottom of page