top of page
  • Zdjęcie autoraRedAdmin

"To kłamstwo myśleć, że nie jesteś nic wart"

Każdy może znaleźć sposób ewangelizacji pasujący do własnej osobowości i sytuacji życiowej. Nick Vujicic.

Nick Vujicic (Nicholas James Vujicic) urodził się w 1982 roku w Melbourne w Australii z rzadką chorobą genetyczną, znaną jako fokomelia, która spowodowała u niego brak kończyn. W dzieciństwie miał problemy z akceptacją swojego wyglądu i braku możliwości wykonywania wielu czynności, jednak z czasem nauczył się radzić sobie z tymi trudnościami i przekuć swoją niepełnosprawność w siłę.


Jako dorosły Nick Vujicic zaczął prowadzić wykłady motywacyjne, dzieląc się swoim doświadczeniem z ludźmi na całym świecie. W 2005 roku założył organizację charytatywną Life Without Limbs, która pomaga osobom niepełnosprawnym oraz propaguje pozytywny przekaz na temat niepełnosprawności.


Jego przesłanie skupia się na pokonywaniu trudności, radzeniu sobie z wyzwaniami i budowaniu pozytywnego myślenia. W swoich wystąpieniach Vujicic porusza tematy takie jak akceptacja siebie i innych, znaczenie determinacji i wytrwałości, radzenie sobie ze stresem i lękiem, a także znalezienie sensu w życiu. To wszystko w kontekście ewangelii.


Nick jest jednym z najsłynniejszych światowych ewangelizatorów . Doskonale rozumie trudności, których doświadczają ludzie pragnący głosić Dobrą Nowinę. Przekonuje jednak, że każdy z nas może znaleźć sposób ewangelizacji pasujący do naszej osobowości i sytuacji życiowej.


Nick Vujicic jest autorem bestsellerowych książek, takich jak "Żyj bez ograniczeń" czy "Bez ramion, bez nóg, bez zmartwień" czy "Ewangelia bez granic". Jego przesłanie dotarło już do milionów ludzi na całym świecie, a jego działalność charytatywna przynosi pomoc osobom potrzebującym.


 

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page