top of page

Serwis informacyjny

Uśmiechnięty Kościół

Wrocław. Luteranie przyznali nagrody

Podczas dziesiątej edycji Festiwalu Kultury Protestanckiej we Wrocławiu, odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP im. Królewny Anny Wazówny. Wydarzenie miało miejsce w kontekście obchodów 500 lat Reformacji w Wrocławiu.

Nabożeństwo jubileuszowe odbyło się w kościele św. Marii Magdaleny, gdzie 500 lat temu odbyło się pierwsze luterańskie kazanie. Głównym mówcą był ks. dr Martin Junge, były Sekretarz Generalny Światowej Federacji Luterańskiej. Podkreślił on znaczenie Kościoła, jego świadectwa i misji.

Laureatami Nagrody Kościoła zostali: ks. dr Martin Junge, uhonorowany za wsparcie dla polskich luteran oraz za jego służbę dla globalnej wspólnoty luterańskiej, oraz dr hab. Piotr Oszczanowski, historyk sztuki, za jego wkład w promocję kultury ewangelickiej i dziedzictwa luterańskiego. Obaj laureaci otrzymali statuetkę „Razem” od Lubomira Tomaszewskiego.

Dr hab. Piotr Oszczanowski wygłosił odczyt na temat tożsamości luterańskiej Wrocławia, podkreślając znaczenie Reformacji dla miasta. Wydarzenie zakończyło się koncertem w Narodowym Forum Muzyki, z utworami J.S. Bacha i J.G. Goldberga.

 

U źródła: luteranie.pl

Foto: Matt Meilner/Unsplash

Comments


bottom of page