top of page

Serwis informacyjny

Zaufanie

Bóg może wykorzystać wszystko – łącznie z tym, czego nie jesteś w stanie pojąć – w sposób, którego nie jesteś w stanie ogarnąć.

Czy twoje plany zostały pokrzyżowane? Twoje marzenia zostały przekreślone? Twoje życie przybrało nieprzewidziany obrót?


Mówi się, że Bóg działa w tajemniczy sposób, co jest absolutną prawdą. A to, w jaki sposób Jego suwerenność (Jego najwyższa władza i autorytet) współgra z ludzkimi wyborami, jest równie tajemnicze.


W liście do Rzymian Paweł przyznaje się do nieoczekiwanych trudności, cierpienia i zepsucia, z którymi wierzący mieli do czynienia w tamtym czasie. Ale zachęca ich również tymi słowami:

„A wiemy, że wszystko współdziała dla dobra tych, którzy miłują Boga, to jest tych, którzy są powołani według postanowienia Boga”.

Rzymian 8:28 UBG


Być może straciłeś kogoś bliskiego.

Może ktoś, kogo szanujesz, rozczarował cię.

Może ktoś z twojej rodziny otrzymał złą diagnozę.

Może zmieniłeś pracę, co zachwiało twoją tożsamością.

Może rzeczywistość nie pasuje do tego, co widzisz w telewizji lub mediach społecznościowych.

Może podjąłeś decyzję, której żałujesz.

Może zacząłeś kwestionować Boga.

Może ktoś, kogo kochasz, odszedł.

Może włożyłeś całe swoje serce w coś lub kogoś, ale nie poszło tak, jak się spodziewałeś.


Choć może trudno w to uwierzyć, Bóg może wykorzystać to wszystko.


To, co dobre i to, co złe.

To, co dopracowane i to, co niechlujne.

To, co zaplanowane i to, co niezałatwione.

To, co jasne i to, co niezrozumiałe.


To, co zachęcające i to, co rani.


Bóg może sprawić, że wszystko współdziała ku dobremu. Nie oznacza to, że wszystko będzie dobre lub że wszystko ułoży się tak, jak tego chcemy lub oczekujemy. W końcu żyjemy w zepsutym, nieuporządkowanym świecie.


Możemy jednak mieć pewność, że Duch Święty działa w naszym życiu, wstawiając się za nami, wspierając nas, świętując i smucąc się z nami. Pewnego dnia zobaczymy pełny obraz, który On maluje w naszym życiu. Nic, przez co przechodzimy, nie jest bezcelowe.


A jak On to robi? W tym miejscu musimy pochylić się nad tajemnicą Boga, ponieważ nie jesteśmy w stanie w pełni pojąć nieskończonego Boga.


Jeśli pomyślisz o swoim życiu, prawdopodobnie wydarzyło się coś, co nie miało sensu, a może nawet wydawało się niewiarygodne, ale teraz widzisz, jak Bóg w jakiś sposób wszystko rozwiązał.

Bóg może wykorzystać wszystko – łącznie z tym, czego nie jesteś w stanie pojąć – w sposób, którego nie jesteś w stanie ogarnąć. Nawet wtedy, gdy nie widzisz Jego działania w swoim życiu. Nawet wtedy, gdy nadzieja wydaje się stracona. Nawet wtedy, gdy nic nie idzie po twojej myśli. Nawet długo po tym, jak odejdziesz.


We wszystkim możesz Mu zaufać.

 

Witold Augustyn poleca www.bible.com

Comments


bottom of page