top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Człowiek Jest Uczestnikiem Gry

Nowa książka Domu Wydawniczego Rafael

Krakowski Dom Wydawniczy „Rafael” wydał książkę zatytułowaną „Holy Game”. Zredagowała ją młodzież dla rówieśników, pod okiem ks. Sebastiana Picura, wikariusza sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Duchowny, znany także z obecności w serwisie TikTok, podkreśla, że młodzi nie powinni być jedynie pasywnymi odbiorcami treści w Internecie, ale powinni tworzyć wartościowe treści, które mają oparcie w przesłaniu Ewangelii.


Książka przedstawia losy Inez, młodej buntowniczki, której życie zmienia się, kiedy spotyka tajemniczą osobę w sieci. Historia jest także pośrednio związana z postacią pierwszego beatyfikowanego millenialsa, Carla Acutisa. Ks. Picur wskazuje, że Acutis jest dla młodych ludzi przykładem tego, jak można łączyć zwyczajne życie z głęboką wiarą. Za pomocą tej opowieści autorzy chcą zachęcić młodzież do budowania relacji w świecie rzeczywistym, kierując się wartościami chrześcijańskimi.


Książka „Holy Game” ukazuje, że każdy człowiek jest uczestnikiem pewnego rodzaju gry o zbawienie. Opowieść zachęca, by w świecie wirtualnym i rzeczywistym podążać za wartościami ewangelicznymi i dążyć do prawdziwej przemiany świata.

 

U źródła: Katolicka Agencja Informacyjna, Łukasz Kaczyński / Kraków

Comentarios


bottom of page