top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Edukacja w harmonii z naturą

Adwentyści: - to będzie wyjątkowa szkoła

"Kompas" to nowa szkoła podstawowa, którą będą prowadzili Adwentyści w Gminie Brwinów już od 1-go września br. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rodziców zadowolonych z programu realizowanego przez Dwujęzyczny Punkt Przedszkolny „Sonlight”, który działa od 2018 roku.


Prace nad stworzeniem „Kompasu” rozpoczęły się w 2020 roku, a po spełnieniu wszystkich wymogów i zaangażowaniu wielu osób, marzenie o stworzeniu takiej instytucji stało się rzeczywistością. Wcześniej naukę realizowano w formie edukacji domowej, korzystając z metod adwentystycznej edukacji.


Chrześcijańska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Kompas” to będzie wyjątkowa szkoła podstawowa, tak twierdzą założyciele. - Połączy tradycję z nowoczesnością. Sale lekcyjne będą wyposażone w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne i staną się ale prawdziwym sercem edukacji. Uczniowie będą mieli okazję odkrywać świat w otoczeniu kuchni błotnej, tarasu, "nie-placu zabaw" czy strefy hamakowej.


Szkoła będzie dążyła do stworzenia atmosfery wyciszenia, eksploracji i pobudzenia wyobraźni, promując wartości takie jak szacunek i zrozumienie indywidualnych potrzeb. Stołówka będzie serwowała wegetariańskie posiłki, co jest wyrazem zaangażowania szkoły w promowanie zdrowego stylu życia.


Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej jest częścią globalnej wspólnoty, W 2022 roku zrzeszał 9734 wyznawców i sympatyków w 145 zborach. To znaczący wzrost w porównaniu z mniej niż 5000 wiernymi według Spisu Narodowego z 2011 roku. Zarejestrowany w 1946 roku i uregulowany prawnie w 1995 r., Kościół jest szóstą największą wspólnotą protestancką w Polsce.


Więcej dowiesz się z serwisu internetowego Kompasu.

 

bottom of page