top of page

Serwis informacyjny

Ewangelia na plażach Majorki

Młodzi chrześcijanie niosą pomocą turystom, którzy przedawkowali nocne "atrakcje"

Majorka, jedno z ulubionych miejsc wakacyjnych Niemców i Brytyjczyków, stała się także miejscem niezwykłej inicjatywy ewangelizacyjnej. W ramach projektu Reach Mallorca, 250-osobowa grupa młodych chrześcijan z Niemiec i Szwajcarii, na przełomie lipca i sierpnia, organizowała nauczanie na plaży Platja de Palma.


Każdego wieczoru odbywały się 30-minutowe nabożeństwa, na których poruszane były tematy takie jak sposoby i skutki imprezowania czy seks, w kontekście tego, co Bóg miałby na ten temat do powiedzenia. Około 150-200 przechodniów uczestniczyło w spotkaniach, ciesząc się także sztuką uliczną i muzyką.


Gernot Elsner, współzałożyciel Reach Mallorca, zauważył, że „zwłaszcza tam, gdzie by się tego nie spodziewać, istnieje duże zainteresowanie Bogiem i tematami duchowymi wśród niemieckich i brytyjskich turystów odwiedzających Majorkę”.


Dodatkowo, każdej nocy zespół uczestników "Reach Mallorca" współpracuje z "Street Angels" w brytyjskiej strefie imprez w Magaluf. Organizacja zajmuje się pomocą osobom narażonym podczas nocnych imprez, np. turystom, którzy przedawkowali nocne "atrakcje".


Inicjatywa ma na celu pokazanie praktycznej miłości Jezusa i już od ponad 10-u lat przyciąga młodych chrześcijan do podróży na Majorkę. W tym roku po raz pierwszy odbyło się wspólne nabożeństwo na łodzi imprezowej w Cala Rajada.


Ta działalność ewangelizacyjna na plażach Majorki jest wyjątkowym przykładem, jak młodzi ludzie mogą wykorzystać czas wolny w okresie wakacji, aby dzielić się wiarą i pomagać innym.

 

Livenet.ch · MALLORCA EVANGELICAL FOCUS


Comments


bottom of page