top of page

Serwis informacyjny

GDY ODJECHAŁ CI PERON

NIECODZIENNIK ODC. 75


Przez cały czas poborcy podatkowi i wszelkiego rodzaju grzesznicy garnęli się do Jezusa, aby Go słuchać. Z tego powodu faryzeusze i uczeni w Piśmie ciągle Go krytykowali: — On nie tylko zadaje się z grzesznikami, ale również z nimi jada! Tymczasem Jezus, słysząc, co między sobą rozprawiają, powiedział im taką przypowieść: — Czy któryś z was, mając sto owiec, gdyby zauważył, że jedna z nich zgubiła się gdzieś na pustkowiu, nie pozostawiłby dziewięćdziesięciu dziewięciu pod opieką pasterzy i nie poszedł szukać tej zagubionej? A znajdując ją, czyż nie wziąłby jej z radością na ramiona i po powrocie do domu nie zwołał przyjaciół i sąsiadów, mówiąc: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem moją zagubioną owcę!” Zapewniam was, że taka sama radość wypełnia Niebiosa z powodu każdego grzesznika, który się opamiętuje. I jest ona większa niż satysfakcja z owych dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują opamiętania. Gdybyście nadal nie mogli pojąć, na czym polega taka radość, to pomyślcie o kobiecie, której zginęła jedna z dziesięciu ślubnych monet. Czy nie zapaliłaby lampy i nie przeszukiwała swego domu centymetr po centymetrze tak długo, aż by ją odnalazła? A kiedy ją odzyska, czyż nie zwoła swoich przyjaciółek i sąsiadek, mówiąc: „Cieszcie się ze mną, bo odnalazłam monetę, która się zagubiła!” Zapewniam was, że taka sama radość ogarnia Bożych aniołów z powodu każdego grzesznika, który się opamiętuje.


ŁUKASZ 15, 1-10 (NPD)

 

W dzisiejszym świecie bardzo łatwo jest się zgubić.  Nie mówimy tu o błądzeniu po lesie albo autostradzie, bo straciliśmy zasięg GPS. Mam na myśli zagubienie duchowe i emocjonalne, co może nas dopaść na różnych etapach życia.  Utrata pracy i dochodów, rozpad związku a za tym rozwód i utrata rodziny oraz przyjaciół. Bywa, że aż nazbyt często sami sobie serwujemy „jazdę bez trzymanki.” Trafiamy do galaktyki ‘samotność”, gdzie każdy jest zajęty swoimi sprawami.  Czujemy się sponiewierani i niezauważeni, nieistotni... tak jak owca, która oddaliła się od stada, lub moneta, która potoczyła się pod mebel.


Opowieść o zagubionej owcy i zgubionej monecie z Ewangelii według świętego Łukasza, rzuca światło na jedną z najbardziej fundamentalnych prawd o Bożej naturze. Chodzi tu o Jego nieskończoną miłość do zagubionych...


 

Comentarios


bottom of page