top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Jak modlimy się w Safira.FM?

Najczęściej Psalmami. Codziennie, co godzinę, na fali naszej stacji, razem z Wami!

Psalmy, których słuchacie na naszej antenie zostały wydane przez Wydawnictwa NPD oraz Vocatio.


Księga Psalmów: Wprowadzenie i Znaczenie


Księga Psalmów stanowi zbiór 150 pieśni i modlitw, wchodzący w skład Biblii. Napisane głównie w języku hebrajskim, mają różnych autorów, ale większość z nich tradycyjnie przypisuje się królowi Dawidowi. W kulturze żydowskiej i chrześcijańskiej Psalmy odgrywają kluczową rolę, zarówno w liturgii, jak i w modlitwie osobistej, a także w kontekście teologicznym.


Produkcja i Format

Wydany w 2019 roku przez Zespół Wydawnictwa NPD oraz VOCATIO, nowy przekład Księgi Psalmów na CD mp3 stanowi wyjątkowe osiągnięcie. Dzięki lektorowi, którym jest renomowany aktor Andrzej Seweryn oraz muzyce Rafała Gorączkowskiego, dzieło to zapewnia w sumie blisko 7,5 godziny głębokiego doświadczenia duchowego.


Język i Styl

W tym wydaniu znaczącą rolę odgrywa dynamiczny i nowoczesny przekład, za który odpowiadają Anna Horodecka i Jurij Gołowanow. Język utrzymany jest w tonacji prostej, lecz nie brakuje mu głębokości i wyrazistości poetyckiej. Co ważne, przekład unika używania archaicznych i kolokwialnych form, co czyni go dostępnym dla szerokiej rzeszy czytelników i słuchaczy.


Interpretacja

Interpretacja Andrzeja Seweryna jest nie mniej niż fenomenalna. Aktor z ogromnym zaangażowaniem i autentycznością oddaje emocje i znaczenia zawarte w tekstach, co sprawia, że słuchanie tych Psalmów to prawdziwe duchowe przeżycie.


Muzyka

Tło muzyczne od Rafała Gorączkowskiego w znakomity sposób komplementuje treść Psalmów, dodając im głębi i emocjonalnej mocy. Jest różnorodne, przemyślane i doskonale skomponowane.


Ogólna Ocena

Księga Psalmów NPD to arcydzieło, które z powodzeniem łączy treść o głębokim znaczeniu religijnym z formą artystyczną. Jego wpływ na pogłębienie czy odbudowę wiary w wielu ludziach jest nie do przecenienia, co potwierdzają gorące opinie słuchaczy.


Wszystkie elementy tego projektu, od przekładu przez interpretację aż po aranżację muzyczną, zostały wykonane z najwyższą starannością i profesjonalizmem. To wydanie zasługuje na najwyższe uznanie i szeroką publikę. Praca i zaangażowanie Zespołu Redakcyjnego NPD, Andrzeja Seweryna i Rafała Gorączkowskiego, zaowocowały stworzeniem dzieła wyjątkowego, które z pewnością zostanie zapamiętane jako jedno z najważniejszych w historii polskich tłumaczeń religijnych.


Ocena: 5/5 ⭐⭐⭐⭐⭐

 

Witold Augustyn

Comentarios


bottom of page