top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Luteranie Najeżdżają Kraków!

Trzynaste Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej w Krakowie


🗓️ Data: 13 września


📍 Lokalizacja: Centrum Konferencyjne ICE, Kraków


🌐 Strona internetowa: [Program Zgromadzenia]


📌 O Światowej Federacji Luterańskiej

Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) to globalna wspólnota Kościołów z tradycji luterańskiej. Jako najwyższy organ decyzyjny, Zgromadzenie Ogólne zwykle zbiera się co 6 lat i skupia delegatów z 150 Kościołów członkowskich.


📊 Parytety i reprezentacja

Dążąc do równowagi, ŚFL przestrzega parytetów: każdy region reprezentowany jest przez co najmniej 40% kobiet, 40% mężczyzn i 20% młodzieży.


👥 Uczestnicy

W tym roku zgromadzenie będzie liczyć 355 oficjalnych delegatów, a obecni będą również reprezentanci członków stowarzyszonych, goście ekumeniczni, doradcy i wolontariusze.


📆 Harmonogram i sesje tematyczne

Część sesji będzie transmitowana online przez kanały ŚFL. Sesje tematyczne oraz nabożeństwo kończące będą dostępne z tłumaczeniem na język polski na kanale YT Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.


📋 Program lokalny: Specjalny program dla mieszkańców Krakowa przygotowała Parafia Ewangelicko-Augsburska. Więcej informacji można znaleźć tutaj.


🙏 Nabożeństwo otwierające

Odbędzie się w piątek, 8 września o godzinie 8:30 w kościele ewangelicko-augsburskim Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Transmisja na kanale YT parafii: [YouTube]


🇵🇱 Gospodarz: Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP, jeden z członków założycieli ŚFL, liczy ponad 60 tys. członków i jest zorganizowany w 6 diecezjach. Obecnie 150 duchownych pracuje w 133 parafiach. Zwierzchnikiem Kościoła jest bp Jerzy Samiec.


Serdecznie zapraszamy do udziału i śledzenia obrad!

 

Comments


bottom of page