top of page

Serwis informacyjny

Tydzień Modlitwy Rodzin

Adwentyści zapraszają na Tydzień Modlitwy Rodzin pod hasłem "Klucze do zdrowych umysłów"

W imieniu Sekretariatu Rodziny, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w Tygodniu Modlitwy Rodzin. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 3 do 9 września 2023 roku i ma na celu wzmocnienie relacji w ramach rodziny przez wspólną modlitwę i refleksję.


Modlitwa jako narzędzie w budowaniu relacji


Ze względu na rosnący kryzys w relacjach rodzinnych, który nie omija również domów chrześcijańskich, inicjatywa ta nabiera szczególnego znaczenia. „Wiemy, że modlitwa pozwala doświadczyć Bożej obecności oraz Jego pokoju, nadziei i siły. Modląc się z rodziną, można budować silniejsze więzi i wspierać się nawzajem”, mówi przedstawiciel Sekretariatu Rodziny.


Hasło i program


Tegoroczne hasło, "Klucze do zdrowych umysłów", podkreśla znaczenie zdrowia psychicznego w kontekście życia rodzinnego. Zachęcamy do skorzystania z materiałów dostępnych na oficjalnej stronie internetowej www.adwent.pl oraz stronach diecezjalnych. Program został zaprojektowany tak, aby był atrakcyjny dla całych rodzin. Oprócz tekstów biblijnych, zawiera on także historie i różne aktywności, które można wykonać wraz z dziećmi.


Pozytywne emocje i zdrowie psychiczne


Karen Holford, autorka programu, zauważa: „W tym roku skupiamy się na rozwijaniu pozytywnego zdrowia psychicznego w naszych rodzinach. Będziemy to robić przez staranny wybór myśli oraz wspólne koncentrowanie się na pozytywnych emocjach takich jak wdzięczność, zdumienie, radość, życzliwość, pokój i nadzieja. Jezus przyszedł, aby dać nam bardziej obfite życie (J. 10:10), a wybór pozytywnych emocji jest ważnym sposobem na przyjęcie obfitości Jego miłości i radości”.


Zachęcamy do aktywnego udziału w Tygodniu Modlitwy Rodzin i odkrywania, jak modlitwa i refleksja mogą wpłynąć na zacieśnienie więzi rodzinnych i zdrowie psychiczne każdego z jej członków. To także doskonała okazja, by nauczyć dzieci wartości i zasad, które pomogą im w dorosłym życiu.

 

U źródła: adwent.pl

Foto: wix.com

Comments


bottom of page