top of page

Serwis informacyjny

Cyfrowy Detoks - Zwiastun

Boa Dusiciel

Rozpoczynamy nowy cykl audycji pod tytulem "Cyfrowy Detoks". W programach będziemy poruszali ważną kwestię zrównoważonego podejścia do mediów cyfrowych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.


Oto kilka wybranych wątków:


Moralność i etyka w sieci: Pamiętajmy, że ślad, który pozostawiamy w Internecie, może być trwały. Tak jak "Złota Zasada" uczy nas, aby traktować innych tak, jak chcielibyśmy być traktowani, tak i w sieci powinniśmy zachowywać się etycznie.


FOMO: Zamiast zazdrościć innym i żyć w strachu, że coś nas ominie, skupmy się na tym, co mamy. Apostoł Paweł zachęca nas do radości i doceniania obecnej chwili.


Uzależnienie od smartfona: Jak mówił Apostoł Paweł, wszystko jest dozwolone, ale nie wszystko jest korzystne. Bądźmy świadomi czasu, jaki spędzamy z naszymi urządzeniami, i pamiętajmy, że prawdziwa wolność znajduje się w Bogu.


Prywatność: W dobie mediów społecznościowych, nasza prywatność jest na wagę złota. Zastanówmy się, co i z kim dzielimy, i jak to wpływa na naszą duchowość.


Izolacja społeczna: Smartfony mogą nas izolować od prawdziwych, głębokich relacji. Nie zapominajmy o znaczeniu społeczności i bliskich relacjach, które są podkreślane w Biblii.


Serdecznie zachęcamy do popularyzowania naszych audycji w Waszych środowiskach, Wspólnotach.

 

Witold Augustyn


Comentários


bottom of page