top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

LISTOPAD Z LISTEM DO EFEZJAN

WYDAWNICTWO NPD I RADIO SAFIRA - ZAPRASZAJĄ


📖 Zapraszamy na niezwykłą duchową podróż w Radio Safira! Codziennie o 20.25 będziemy eksplorować "List do Efezjan".


🌍 Ta głęboka i inspirująca księga Nowego Testamentu została napisana przez Apostoła Pawła, kiedy posługiwał w Kościele w Efezie. Efez, miasto znane ze świątyni greckiej bogini Artemidy, było miejscem, gdzie Paweł przeżył wiele wyzwań, ale i radosnych chwil nawracania ludzi na chrześcijaństwo.


📜 List do Efezjan powstał około roku 60-61, kiedy Paweł przebywał w rzymskim więzieniu. Jest to jeden z czterech "listów więziennych" Apostoła i uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł teologicznych w historii chrześcijaństwa.


🌱 W "Liście do Efezjan" Paweł skupia się na istocie chrześcijaństwa i życia chrześcijańskiego, od teologii do praktycznych zastosowań wiary. W pierwszej części listu wyjaśnia, jak Bóg tworzy Kościół poprzez dar łaski, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Druga część jest poświęcona życiu zgodnemu z tą wiarą, podkreślając jedność, świętość, miłość, mądrość i wytrwałość.


🌈 Nasza audycja to nie tylko lektura. Przedstawiamy w ten sposób nowoczesne i przystępne tłumaczenie Biblii Wydawnictwa NPD, w wydaniu książkowym, które pomaga głębiej zrozumieć i odnieść treści do współczesnego życia.


Znajdziecie w nim:

  • 6270 filologicznych, historycznych i teologicznych przypisów dolnych,

  • 15 680 sigli do skrutacji biblijnej,

  • 27 wprowadzeń do ksiąg Nowego Testamentu,

  • 8 kolorowych map,

  • 280 rozbudowanych komentarzy i wiele innych cennych informacji.

🙏 Dołącz do nas każdego wieczora i poznaj głębokie przesłanie "Listu do Efezjan". Czy twoje życie zmieniło się dzięki wierze w Jezusa Chrystusa? Odkryj to wraz z nami!


📻 Radio Safira - Twoje miejsce na duchową odnowę i głębokie refleksje! 

Comments


bottom of page