top of page

Serwis informacyjny

Niecodziennik odc. 5

Nie jesteś sam

Zatrzymaj się i pomyśl przez chwilę. Bez względu na sytuację, z którą się zmagasz, trudności, które znosisz, próby, które napotykasz, lub radości których doświadczasz, nigdy nie przechodzisz przez życie samotnie. Ponieważ Jezus oddał Swoje życie za Ciebie, możesz razem z Nim doświadczać życia… zawsze. Nic nie może oddzielić od Cię od Jego miłości i nic, co zrobisz, nigdy nie zdobędzie Jego uznania. Kocha cię, ponieważ Cię stworzył i postanowił pozostać z Tobą.


W drugim rozdziale Listu do Filipian Paweł przypomina nam, że śmierć Jezusa na krzyżu prowadzi do naszego zbawienia. Jezus jest Panem. Ma władzę nad sytuacjami, których doświadczamy, naszymi problemami, naszymi sprawami, naszymi lękami, naszymi niepowodzeniami i naszymi sukcesami. Jezus może wyrzucić ciemność, przezwyciężyć uzależnienie, odrzucić pokusy, uzdrawiać chorych, wyzwalać ludzi i odmienić nasze przygnębienia. I dał nam Swojego Ducha Świętego. Dzięki Duchowi Świętemu Bóg żyje w nas i będzie przez nas działał.


W drugim rozdziale Listu Efezjan, wersety osiem i dziewięć, autor mówi nam, że nic nie możemy zrobić, aby zasłużyć na nasze zbawienie, ale w drugim rozdziale Listu do Filipian przypomina nam, że dlatego, że nasze zbawienie jest darmowe, nie oznacza, że ​​możemy je przyjąć za pewnik. Bóg pomoże nam okazywać Swoją miłość innym, ale musimy aktywnie wybierać, aby Bóg działał w nas.


Bóg chce, abyśmy współpracowali z Nim, gdy On działa przez nas, aby dotrzeć do zepsutego świata. Kiedy poddasz się Bogu, On Cię uwalnia, przemienia i oczyszcza. Śni z Tobą i dla Ciebie. On Cię ukształtował i dokończy to, co w Tobie rozpoczął, jeśli Mu na to pozwolisz.


Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Więc teraz poproś Boga, aby pokazał, jak działa w Twoim życiu. Pozwól Mu ujawnić, czym Cię obdarzył, dokąd poprowadzi i jak uzdrowił.


Poświęć trochę czasu, aby podziękować Mu za Jego wierność, a następnie wymyśl kilka sposobów na gorliwe realizowanie planów, jakie ma dla Twojego życia.

 

Witold Augustyn. Polcam www.bible.com

Comentarios


bottom of page