top of page

Serwis informacyjny

  • Zdjęcie autoraAna

Niecodziennik odc. 8 MISJA

„Lecz ja o to nie dbam, a moje życie nie jest mi tak drogie, bylebym tylko z radością dokończył mój bieg i posługę, którą otrzymałem od Pana Jezusa, by dać świadectwo o ewangelii łaski Bożej.” Dzieje 20:24 UBG

Życie każdego z nas ma sens. Większość ludzi spędza je, skupiając się na założeniu rodziny, budowaniu kariery lub gromadzeniu dóbr materialnych. Żadna z tych rzeczy nie jest zła, jednak może odciągać od naszego najważniejszego celu. W Dziejach Apostolskich czytamy, jak Paweł staje się bardziej podobny do Chrystusa. Przez to, że poznał Jezusa i został przemieniony przez Jego łaskę, spędził resztę swojego życia głosząc Ewangelię.


Dla Pawła Boża łaska i zbawienie są tak wspaniałe, że nic na tej ziemi nie jest ważniejsze niż wykonywanie Bożej pracy. Apostoł mówi, że nic nie ma dla niego takiego znaczenia, jak opowiadanie ludziom o Bożej łasce. Celem jego życia było dokończenie biegu, którym jest życie poświęcone wykonaniu z wiarą jak największej części Bożej misji. Przekazał to takimi słowami w dwudziestym rozdziale dziejów Apostolskich. Nie przywiązuję jednak wagi do mojego życia. Zależy mi tylko na tym, aby dokończyć biegu oraz wykonać zadanie, zlecone przez Pana Jezusa, to znaczy służyć świadectwem dobrej nowinie o łasce Bożej”.


Co to może znaczyć? Misja Boża nie jest przeciwstawna zakładaniu rodziny czy robieniu kariery. W zasadzie, Bóg pragnie, byśmy wykorzystywali te okazje, aby wiernie dokończyć Jego misje. Możemy wychowywać dzieci zgodnie z Słowem Bożym i możemy mówić naszym współpracownikom o Bożej łasce. Misę możemy prowadzić w rożny sposób i z każdego miejsca i na każdym etapie naszego życia.


Poświęć trochę czasu, aby zastanowić się nad swoim życiem i jak wykorzystujesz dany ci czas. Czy używasz każdej okazji, by głosić dobrą nowinę? Czy twoje życie, jak życie Pawła, skoncentrowane jest na Bogu? Zastanów się, w jaki sposób możesz zacząć zmieniać swoją perspektywę i żyć jak na Bożej Misji!

 

Witold Augustyn. Polcam www.bible.com

Comments


bottom of page